بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :


قاضی‌زاده هاشمی:
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست امضا تفاهم‌نامه قوه قضاییه و بنیاد شهید و امور ایثارگران که امروز دوشنبه ۲۷ شهریورماه در قوه قضاییه با حضور معاون اول رئیس قوه قضاییه برگزار شد، گفت: قوه قضاییه عنایت ویژه به پرونده‌های حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران دارد.


قوه قضاییه عنایت ویژه به پرونده‌های حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران دارد

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از ایثار، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این نشست ضمن تشکر از حمایت‌های همه‌جانبه قوه قضاییه که در سطوح مختلف حامی بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده ایثارگران بوده است، گفت: پرونده‌های قضایی بنیاد شهید و امور ایثارگران و موسسات تابع توسط قوه قضاییه مدیریت و دنبال می‌شود، همچنین قوه قضاییه در دادگاه ویژه شاهد عنایت ویژه به خانواده ایثار و شهادت دارد و این خانواده‌ها از خدمات قوه قضاییه بهره‌مند می‌شود.

معاون رئیس جمهور در رابطه با این تفاهم‌نامه خاطرنشان‌کرد: این تفاهم‌نامه که در حال امضا است به معنای آغاز راه جدید با قوه قضاییه است. در هفته قوه قضاییه یکی برنامه‌ها برگزاری نشست با ایثارگران است که نشان دهنده توجه قوه قضاییه به حوزه ایثار و شهادت است.

وی افزود: حوزه ایثار و شهادت سطوح مختلفی دارد. برخی مسائل کلان از جمله نحوه عملکرد دستگاه‌های اجرایی و راهبردی است. ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران گزارش دهنده هستیم و ابزار نظارتی نداریم. اما با کمک سازمان اداری و استخدامی در جشنواره شهید رجایی رتبه‌بندی و امتیازدهی به دستگاه‌ها به عهده بنیاد قرار داد و باید به‌عدم اجرای قوانین در دستگاه‌ها توجه و این مسئله ریشه‌یابی شود.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه حمایت قوه قضاییه در پرونده‌های حقوقی ایثارگران نقش مهمی دارد، تاکید کرد: قوه قضاییه عنایت ویژه به پرونده‌های حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران دارد. ما در بنیاد موظف به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستیم و فلسفه ما در بنیاد توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ حرمت خانواده شهدا و ایثارگران است. مقررات باید به درستی اجرا شود و این نیاز به سیاست‌گذاری بین سه قوه دارد. امیدوارم در مجمع سران سه قوه گفت و گو شکل بگیرد تا چارچوب قوانین منجر به ایجاد عزت و حرمت خانواده ایثارگران شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به ارائه پیش‌نویس لایحه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران برای برنامه هفتم توسعه گفت: پس از حضور ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران گزارش شناخت قوانین تهیه شد که بر اساس آن تنها ۱۹ درصد قوانین اجرا شده بود و سایر قوانین ناقص یا اجرا نشده بود که آن را به ۳۰ درصد رساندیم. لازم است که سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری صحیح انجام شود و حجم شکایات ایثارگران به دیوان عدالت اداری کاهش پیدا کند و از حمایت خانواده قوه قضاییه برخوردار باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق نیز در این نشست با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: امضای این تفاهم‌نامه را باید به فال نیک گرفت. زیرا هفته دفاع مقدس برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. با توجه به تغییر نسل‌ها، ما وظیفه داریم که این فرهنگ را به درستی تببین کنیم و اینکه هدف از برپایی نظام توسط بنیان‌گذار آن امام خمینی (ره) به چه دلیل بوده است و چه وظایفی داریم که باید در جامعه نهادینه شود.

معاون اول رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: هر چه در نظام داریم به برکت خون شهدا است. اما دشمن به دنبال تضعیف این روحیه است و بنیاد شهید و امور ایثارگران موفق در خدمت به جامعه ایثارگری بوده است و این کار مقدسی است که ما در قوه قضاییه اعلام می‌کنیم برای هر خدمتی به جامعه ایثارگری در خصوص پرونده‌ها و مسائل قضایی آمادگی کامل داریم.

محسن بزرگی، معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران و سهیل کیارش، مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست حضور داشتند و در پایان این جلسه، تفاهم‌نامه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون اول رئیس قوه قضاییه به امضا رسید.

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.