بخش اخبار بین الملل ایرانیان نیوز :


مقام‌های ارتش آمریکا اعلام کردند که بقایای جنگنده فوق پیشرفته اف-۳۵ که بعد از خروج اضطراری خلبان آن در سواحل کارولینای جنوبی ناپدید شده بود، پیدا شده است.


بقایای جنگنده فوق پیشرفته اف-۳۵ آمریکا پیدا شد

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، مقام‌های ارتش آمریکا اعلام کردند که بقایای جنگنده فوق پیشرفته اف-۳۵ که بعد از خروج اضطراری خلبان آن در سواحل کارولینای جنوبی ناپدید شده بود، پیدا شده است. 

به گزارش بی‌بی‌سی، بقایای این جنگنده ۱۰۰ میلیون دلاری که از آن تحت عنوان پیشرفته‌ترین جت جنگنده جهان یاد می‌شود، در مناطق حوالی ویلیامزبرگ پیدا شده است.

خلبان این جنگنده که در حال مأموریت آموزشی بود پس از آن که ناچار به استفاده از خروج اضطراری شد با چتر در محله‌ای چارلزتون شمالی فرود آمد اما جست‌وجو برای پیدا کردن هواپیمای به قدری به درازا کشید که ارتش از مردم محلی برای پیدا کردن آن کمک خواسته بود. 

اما روز دوشنبه ارتش آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که بقایای این جنگندده در «دوساعتی شمال‌شرقی پایگاه نظامی چارلزتون» پیدا شده است.

تمرکز جست‌وجوها برای پیدا کردن لاشه این اف-۳۵ در حوالی دریاچه مولتری و دریاچه ماریون بود که هر دو در شمال شهر چارلزتون هستند. این مناطق آخرین نقاطی بودند که جنگنده روی رادار دیده شده بود. 

مقام‌ها علت این سانحه هوایی را «یک بدشانسی» توصیف کرده‌اند و گفته‌اند همه جوانب‌ آن در دست تحقیق است.

 

 

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.