بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :


معاون دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد:
معاون دبیرکل سازمان ملل و دبیر اجرایی اسکاپ با اشاره به چندوجهی بودن موضوع محیط‌زیست و چالش گرد و غبار گفت: حل معضل گرد و غبار به همکاری بین‌المللی نیاز دارد و باعث خوشحالی است که ایران رهبری و راهنمایی کشورها را برعهده گرفته است.


امیدبخش بودن رهبری ایران در گردهمایی جهانی برای مقابله با گرد و غبار

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، آرمیدا سالسیا جابانا درباره برگزاری اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های گرد و غبار در تهران که در تاریخ ۱۸ و ۱۹شهریور امسال برگزار شد، اظهار داشت: موضوع محیط‌زیست و گرد و غبار تنها مربوط به یک کشور نیست و به یک همکاری چندجانبه و بین‌المللی نیاز دارد و خیلی خرسندیم که کشور ایران راهنمایی و رهبری این گروه‌ها و کشورها را بر عهده گرفت و این اجلاس بزرگ را برگزار کرد. 

وی ادامه داد: درباره این بحث حتی باید در نیویورک نیز صحبت شود. امیدواریم با توجه به این که محیط‌زیست به سیاست مربوط نیست و به حیات زمین، طبیعت و انسان‌ها مربوط است، به‌خوبی بتوانیم درباره این موضوع تصمیم بگیریم.

معاون دبیرکل سازمان ملل و دبیر اجرایی اسکاپ افزود: براساس مسائلی که طی چندسال اخیر مشخص شده است، کشورهای آسیایی و عربی همکاری مناسبی با ما داشتند. اسکاپ یک مجموعه بین‌المللی است و تدابیر خوبی برای مقابله با پدیده گرد و غبار و کاهش آن اندیشیده است. اجلاس برگزارشده در ایران نیز مقدمه‌ای برای شروع همکاری مشترک در منطقه آسیایی است.

براساس اعلام روابط‌عمومی سازمان حفاظت محیط‌زیست، آرمیدا سالسیا جابانا در  پایان گفت: همکاری کشورها با یکدیگر، یک همکاری چندجانبه و بین‌الملی است که موجب می‌شود تا محیط‌زیست بهتری داشته باشیم.

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.