بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :


رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان تهران از زنده‌گیری یک قلاده میمون که به دلایل نامعلوم در سطح شهر تهران به گشت و گذار مشغول بود، خبر داد و گفت: این «میمون رزوس» پس از زنده‌گیری به کلنیک حیات وحش پردیسان تحویل داده شد.


میمون سرگردان در تهران زنده‌گیری شد

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، علیرضا رحمتی در تشریح جزئیات این خبر گفت: روز گذشته بعد از دریافت گزارشی مبنی بر مشاهده یک قلاده میمون در سطح شهر، بلافاصله محیط‌بانان این اداره در محل حاضر شده و با همکاری نیروهای آتش‌نشانی ایستگاه شماره ۶۷ تهران با تلاش فراوان موفق به زنده‌گیری این حیوان شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان تهران بیان داشت: میمون رزوس که از جمله جانوران جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود که تعدادی از آن در سال‌های اخیر به صورت غیرقانونی و از راه قاچاق وارد کشور شده است و عده زیادی به دلیل عدم آگاهی اقدام به نگهداری این حیوان در منزل می‌کنند.

معاون مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان تهران یادآور شد: از آنجا که این گونه در زمره گونه‌های مهاجم برای حیات وحش کشور محسوب می‌شود، می‌تواند به تهدیدی جدی علیه اکوسیستم‌های طبیعی و تنوع زیستی کشور تبدیل شود و با انتقال بیماری و تداخلات ژنتیکی و رقابت غذایی با گونه‌های بومی، حیات گونه‌های بومی را با خطر مواجه می کند.

براساس اعلام روابط‌عمومی اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان تهران، رحمتی در پایان اظهار داشت: نگهداری این گونه حیوانات در منزل علاوه بر این که غیرقانونی است، به دلیل داشتن بیماری‌های مشترک با انسان، خطر ابتلا به بیماری‌های خطرناک را افزایش می‌دهد.

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.