بخش اخبار اقتصادی ایرانیان نیوز :


مالک هتل ترنج به سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، گفت:
حتی در ایام تعطیلات شهریورماه نیز کیش خالی از مسافر بود.


کیش خالی از مسافر، حتی در تعطیلات

 

علی صدوق، مالک هتل ترنج به «سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،» گفت: مشکل اصلی روشن است، ماهم بارها گفته‌ایم اما گوش شنوایی وجود ندارد. البته مشکل به زودی حل می‌شود اما در این چندماه مشکلات جدی داشته‌ایم.

او افزود: پروازهای چارتری لغو شد و بلیط پرواز به کیش به سختی یافت می‌شود. البته از مهر این ممنوعیت برداشته می‌شود، فصل های سیزن (پرسفر) کیش هم آغاز می‌شود. به زودی کیش مملو از مسافر خواهد شد و وضعیت برعکس خواهد شد.  

صدوق گفت: بارها گفته شده که پروازهای چارتری باید مجددا از سر گرفته شود اما کو گوش شنوا؟ کسی اهمیتی نمی‌دهد. مهمانان تماس می‌گیرند و می‌گویند برای تور، همایش، افراد شرکت اتاق می‌خواهند اما موفق نشده‌اند بلیط پرواز به کیش را پیدا کنند. حتی خود من هم زمانی که از اصفهان قصد داشتم به کیش سفر کنم بلیط پیدا نمی‌کردم و در لیست انتظار بودم. وای به حال مسافران.

او افزود: حتی در تعطیلات هم کیش خلوت بود. بلیطی نبود که مسافر بتواند به کیش سفر کند. اکنون مسافران را بین هتل‌ها تقسیم می‌کنند و در هر هتل 10 نفر را اسکان می‌دهند تا ظرفیت اشغال به 35 درصد برسد. هتل‌ها اتاق خالی دارند اما بلیط پیدا نمی‌شود.

مالک هتل ترنج گفت: تخفیفی برای اتاق‌ها در نظر نگرفتیم. بسیاری از تبلیغاتی که در سایت‌ها می‌شود دروغ است. مثلا یک سایتی تور اصفهان به کیش را 9 میلیون و 900 هزارتومان گذاشته بود اما زمانی که تماس گرفتم گفتند بلیط نیست وتور برگزار نمی‌شود. ممکن است تورهای ارزان با قیمت‌های باورنکردنی ببینید اما این تورها واقعی نیستند.

او افزود: ایرلاین‌ها نباید بلیط پروازها را گران‌تر از قیمت مصوب بفروشند، قیمت مصوب نیز برایشان مقرون به صرفه نیست. به همین دلیل بسیاری از هواپیماها را به بهانه تعمیر نگه داشته‌اند چراکه پرواز برایشان نمی‌صرفد. بلیط تهران به کیش یک میلیون و 800 هزارتومان است. این قیمت منطقی نیست. مسافت تهران تا کیش با مسافت تهران به ارمنستان یکسان است. اما بلیط ارمنستان 4 میلیون و 500 هزارتومان است. برای همین هم ایرلاین‌ها به جای کیش به ارمنستان و کشورهای همسایه پرواز برگزار می‌کنند.

صدوق گفت: بلیط تهران به شیراز 900 هزارتومان است. برای همین اصلا پیدا نمی‌شود. زمانی که بلیط‌ها به صورت چارتری فروخته شود، مشخص نیست که قیمت بلیط را چقدر در نظر گرفته‌اند. بلیط یک میلیون و800 هزارتومانی می‌شود 2 میلیون و 200 هزارتومان . برای ایرلاین‌ها هم به صرفه است. حتی کیش ایر هم که قرار بود تنها به کیش پروزا داشته باشد 80 درصد از پروازهای خود را به این جزیره کنسل کرده است. به جای کیش به مقاصد خارجی پرواز دارد.

او افزود: به زودی های سیزن کیش می‌شود و پروازهای چارتری هم از سفر گرفته می‌شود اما در این مدت فشار زیادی به فعالان گردشگری و اقتصادی کیش وارد شد.

 

 

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.