بخش اخبار ورزشی ایرانیان نیوز :

ترافیک در خط حمله؛ دغدغه شیرین ساپینتو

استقلال آماده شروع فصل جدید می‌شود و یکی از چالش های جالب ساپینتو انتخاب مهاجمان ترکیب اصلی خودش است.


به گزارش خبرنگار ورزشی سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، تیم فوتبال استقلال توانست لیگ بیست و یکم را به بهترین شکل خود به پایان برساند و علاوه بر قهرمانی بعد از ۹ سال انتظار، رکورد های متعددی را هم جابجا کرد که برخی از آنها مانند یک فصل کامل بدون شکست ماندن احتمالاً تا سال‌ها دست نخورده باقی می‌ماند. با این وجود آبی‌های پایتخت بعد از جشن قهرمانی با جدایی سرمربی خود فرهاد مجیدی روبرو شدند و پس از آن باشگاه مدتی به دنبال انتخاب سرمربی جدید بود و با گزینه‌های مختلفی از جمله جواد نکونام و الکس نوری وارد مذاکره شد و در نهایت ریکاردو ساپینتوی پرتغالی روی نیمکت نشست و بعد از آن فعالیت‌های نقل و انتقالات بازیکنان شروع شده و هنوز هم ادامه دارد. به بررسی وضعیت آبی‌های پایتخت در آستانه فصل جدید می‌پردازیم.


 


بدون تغییر در خط دروازه 


استقلال برخلاف رقیب سنتی در دروازه خودش احساس مشکلی نمی‌کرد و از همین رو تغییری هم در این نقطه از زمین ایجاد نکرد. حسین حسینی فصل گذشته عملکرد خوبی داشت و بیشترین کلین شیت را هم به نام خودش ثبت کرد و در کنارش علیرضا رضایی به عنوان گلر ذخیره در چند بازی در طول فصل به میدان رفت و عملکرد نسبتاً قابل قبولی داشت و حالا استقلال فصل جدید را هم با همین زوج در دروازه شروع می‌کند. 


 


خط دفاع با چند جابجایی


برخلاف خط دروازه، استقلال نتوانست شاکله خط دفاع خودش را به طور کامل حفظ کند و جدایی محمد دانشگر و پیوستنش به سپاهان شوکی بود که به استقلالی‌ها وارد شد. آبی‌ها جانشین دانشگر را انتخاب کردند و محمد حسینی را از هوادار به خدمت گرفتند. 


در سمت راست هم کاپیتان محبوب آبی‌ها یعنی وریا غفوری جدا شد و به فولاد رفت و در این سمت از میدان استقلال بازیکنی به جای او به خدمت نگرفت تا صالح حردانی تنها گزینه سمت راست آبی‌ها باشد که اتفاقاً با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کند. سایر نفرات خط دفاعی استقلال حفظ شدند و مرادمند هم با حل مشکل خدمت سربازی اش به این تیم برگشت تا دفاع میانی استقلال تقویت شود. در سمت چپ هم سلمانی و جلالی در اختیار استقلال هستند. 


 


خط هافبک با تزریق بنزین سبز


استقلال تغییرات چندانی در خط هافبک خودش ایجاد نکرد و تنها دو بازیکن جوان به نام‌های حامدی فر و زواری از صنعت نفت به خدمت گرفت و نفرات پیشین خودش را هم نگه داشت و البته آرش رضاوند هم از فولاد به این تیم برگشت و با وجود تلاش‌های فولاد قرار است این فصل در ترکیب استقلال حضور داشته باشد. هرچند به نظر می‌رسید استقلال یک بازیساز به خدمت بگیرد ولی ظاهراً ساپینتو قرار است آمانوف را در این پست به بازی بگیرد. 


 


خط حمله و ترافیک عجیب 


عجیب‌ترین پست استقلال خط حمله است که ترافیک عجیب و غریبی در آن شاهد هستیم. آبی ها از فصل قبل به جز ژستد که جدا شد، آرمان رمضانی و ارسلان مطهری را از فصل قبل در اختیار دارند و در کنارش سجاد شهباززاده، پیمان بابایی و کاوه رضایی را جذب کردند. در پست وینگر هم امیرعلی صادقی و کوین یامگا و رضا میرزایی را در اختیار دارند و محمد محبی هم به تازگی به این تیم اضافه شده تا ترافیک عجیبی در خط جلوی آبی ها شاهد باشیم و باید دید ساپینتو چه چینشی از بین این بازیکنان انتخاب خواهد کرد. ضمن اینکه استقلال به دنبال جذب قایدی هم هست تا خط حمله خود را از این هم شلوغ‌تر کند. 


IMG_20220811_105036


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.