بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

راه‌اندازی رشته «مربی بهداشت» در دانشگاه فرهنگیان برای نخستین بار

وزیر آموزش و پرورش از راه‌اندازی رشته مربی بهداشت در دانشگاه فرهنگیان برای نخستین بار خبر داد.


«یوسف نوری» وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، درباره اهمیت ساحت زیستی_بدنی دانش آموزان و نقش مربیان بهداشت در این زمینه و آخرین اخبار از استخدام آن‌ها در سال تحصیلی جدید توضیح داد: برای مربیان بهداشت کاری که انجام داده‌ایم، این است که در دانشگاه فرهنگیان این رشته را برای اولین بار راه‌اندازی کرده‌ایم. ما کمبود مربی بهداشت داریم که باید بخشی را جذب کنیم تا در سال‌های آینده از توانایی آن‌ها بهره ببریم. 


نوری در مورد رسیدگی به مناطق محروم و ارسال تجهیزات لازم برای تحقق اهداف ورزشی آموزش و پرورش در این استان‌ها گفت: وقتی می‌گوییم مناطق دور، خود به خود محرومیت‌هایی وجود دارد. ما قرارگاهی ایجاد کرده‌ایم تا همین موضوع را پیگیری کند و اصلا تمرکز این قرارگاه بر مناطق دوردست است که حالا به آن مناطق کمتر توسعه یافته می‌گویند و امکاناتی هم برای آن‌ها فراهم خواهد شد. 


وزیر آموزش و پرورش در مورد آخرین وضعیت رسیدگی به تراکم مدارس برای سال تحصیلی جدید نیز گفت: در حال ساماندهی نیروی انسانی با استان‌ها هستیم. برای بحث توسعه سنواتی یا ساماندهی نیروی انسانی عقد تفاهم نامه شده و ما تلاش می‌کنیم تراکم را به تدریج به سمت استاندارها ببریم و آنچه را که در سند تحول بنیادین وجود دارد را محقق کنیم.


او افزود: منتها تغییرات جمعیتی و احتمالا جمعیت اتباع و مهاجرینی که می‌آیند، به نظر می‌رسد تعیین کننده این نوع تراکم در اطراف شهرهاست و باید ببینیم رفتار جمعیتی به چه صورتی خواهد بود.


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.