بخش اخبار بین الملل ایرانیان نیوز :

چین به آمریکا اجازه نمی‌دهد جهان را به قانون جنگل بازگرداند

وزیر خارجه چین تاکید کرد که کشورش به آمریکا اجازه نخواهد داد تا جهان را به قانون جنگ بازگرداند.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از اسپوتنیک، «وانگ یی»، وزیر خارجه چین در یک کنفرانس مطبوعاتی در حاشیه نشست‌های وزرای خارجه کشورهای آسه‌آن گفت: «چین به آمریکا اجازه نخواهد داد که جهان را به جای قانون و روابط بین‌الملل به قانون جنگل بازگرداند».


وی گفت: «ما قاطعانه از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورمان دفاع و از تلاش‌های ایالات متحده برای استفاده از کارت تایوان جهت مهار چین جلوگیری خواهیم کرد، ما این  این توهم رهبران تایوان را که می‌توانند برای استقلال به ایالات متحده تکیه کنند، نابود می‌کنیم اما در عین حال به قوانین بین‌المللی احترام می‌گذاریم».


وزیر خارجه چین ادامه داد: «اصول اساسی حاکم بر روابط بین‌الملل به ویژه مهم‌ترین حق بین‌المللی مبتنی بر ‌عدم مداخله در امور داخلی کشورها در منشور سازمان ملل آمده است».


وی افزود: «اگر اصل عدم مداخله در امور داخلی نادیده گرفته شود، جهان به قانون جنگل بازمی‌گردد و ایالات متحده از موضع قدرت با دیگر کشورها به ویژه بسیاری از کشورهای کوچک و متوسط به طور غیر قانونی ​​برخورد خواهد کرد. ما چنین اجازه‌ای نخواهیم داد و همه ملت‌ها باید برای جلوگیری از این اتفاق متحد و مانع تنزل تمدن بشری شوند».


 


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.