بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

فعالیت ۴۰۰ هزار واحد صنفی در استان تهران

استاندار تهران گفت: در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم که به تعبیری جنگ هیبریدی یعنی ترکیبی در همه ابعاد است و دشمن برای ضربه زدن به کشور در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی تلاش می‌کند.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران؛ همزمان با روز اصناف جلسه‌ای به ریاست محسن منصوری استاندار تهران و با حضور حشمت اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران، نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف استان تهران و جمعی از اصناف و بازاریان برگزار شد. 


منصوری در این جلسه ضمن تبریک روز اصناف اظهار داشت: به تعبیر امام خمینی (ره) اصناف بازوان ستبر انقلاب هستند. 


وی ادامه داد: در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم که به تعبیری جنگ هیبریدی یعنی ترکیبی در همه ابعاد است و دشمن برای ضربه زدن به کشور در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی تلاش می‌کند. 


استاندار تهران عنوان کرد: شروع کار دولت با چالش‌های مختلف اقتصادی همراه بود؛ از اینرو دولت جراحی بزرگ اقتصادی در راستای مردمی سازی یارانه‌ها را پیگیری کرد. 


منصوری سپس گفت: آنچه ما را در اجرای این سیاست دلگرم کرد سرمایه اجتماعی کشور و سرمایه اجتماعی نهادهای مختلفی از جمله اصناف است؛ چراکه اصناف همواره در بزنگاه‌های مختلف مدد کار انقلاب بوده‌اند و در دوران کرونا نیز با کمک‌های معیشتی و مومنانه با بدنه اجرایی دولت همراه لازم را داشتند. 


وی با اشاره به اینکه اصناف شبکه بزرگ و رکن مهم اقتصادی کشور هستند، افزود: بیش از ۴۰۰ هزار واحد صنفی در قالب ۴۴۰ اتحادیه در استان تهران فعالیت دارند که سرمایه بزرگ و منحصربه‌فردی برای انقلاب است. 


استاندار تهران خاطرنشان کرد: علاوه بر موضوعات اقتصادی، اصناف کارکردهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نیز دارند و تعیین کننده هستند و در همین مسیر شبکه سنتی و خرده فروشی‌ها حائز اهمیت است. 


منصوری سپس گفت: مشکلاتی در حوزه اصناف وجود دارد که مصمم هستیم با تمام توان برای حل مشکلات این حوزه عمل کنیم، 


منصوری با اشاره به تعویق انتخابات اصناف به سبب کرونا بر لزوم برگزاری انتخابات اتحادیه‌ها تاکید کرد و گفت: واحدهای صنفی غیر مجاز در استان تهران ساماندهی می‌شوند البته در این زمینه باید قوانین به نفع این واحدها تفسیر شود. 


وی با اشاره به اعتماد متقابل دولت و اصناف تاکید کرد: مجموعه اصناف ستون‌های استوار حوزه اقتصادی هستند و برای حل مشکلات آن‌ها جلساتی با محوریت نمایندگان اصناف، معاون اقتصادی استانداری تهران و سایر بخش‌ها برگزار می‌شود تا بتوانیم تا حد ممکن مشکلات اصناف را مرتفع کنیم.


 


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.