بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

استمداد هلال‌احمر افغانستان برای کمک به زلزله‌زدگان این کشور/ صدها افغان در پی زلزله ۶.۱ ریشتری کشته، مصدوم و آواره شده‌اند

سرپرست و معاون هلال‌احمر افغانستان در پاسخ به اعلام آمادگی هلال‌احمر ایران برای کمک به زلزله‌زدگان این کشور، طی نامه‌ای به کشته، مصدوم و آواره شدن صدها نفر در پی وقوع زلزله در ولایت خوست اشاره و از ایران برای کمک به زلزله‌زدگان کشورش درخواست کمک کرد.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ الحاج ملانورالدین ترابی، معاون و سرپرست هلال‌احمر افغانی در پاسخ به اعلام آمادگی هلال‌احمر ایران برای کمک به زلزله‌زدگان این کشور طی مکاتبه‌ای رسمی گفت: براساس گزارش‌های ابتدایی به‌دنبال وقوع زلزله در جنوب شرق این کشور، صدها نفر جان باخته و مصدوم شده‌اند و صدها منزل مسکونی ویران و ساکنان آن‌ها آواره شده‌اند. 


او کرد: جمعیت هلال‌احمر افغانستان از تمام امکانات خود برای کمک به زلزله‌زدگان استفاده می‌کند اما این امکانات و تجهیزات با توجه به وسعت حادثه، برای رسیدگی به آوارگان کافی نیست. بنابراین از هلال‌احمر ایران درخواست داریم در حد امکانات و توان، به زلزله‌زدگان افغانستانی امدادرسانی کند.


 


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.