بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :

چشم انداز خوبی برای توسعه روابط ایران و روسیه وجود دارد/  پروژه نیروگاه اتمی بوشهر در حال تکمیل شدن است/ باید تلاش کنیم برجام با فرمت سال ۲۰۱۵ بدون هیچ حذف و اضافه احیا شود

وزیر امور خارجه روسیه گفت: می‌خواستم اعلام کنم که پروژه نیروگاه اتمی بوشهر در حال تکمیل شدن است و تجهیز آن با وام فدراسیون روسیه در حال انجام است.


به گزارش خبرنگار سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، سرگئی لاوروف در نشست خبری مشترک با حسین امیرعبداللهیان گفت: لازم است ابتدا از میهمان نوازی ایران و همکارم آقای امیرعبداللهیان تشکر کنم. روز گذشته مذاکرات خوبی با آقای رئیسی داشتم. هدف ما این است که همکاری را تعمیق بشنویم.  ما در خصوص اینکه روابط فیمابین به سطح بالایی رسیده اتفاق نظر داریم. چشم انداز خوبی برای توسعه روابط وجود دارد. بر موضوع توافق جامع کار می‌کنیم و ما نظراتمان را به تهران مخابره کرده‌ایم. این سند جدید و بسیار مهم باید آینده شراکت راهبردی ما را تعیین کند. 


وی ادامه داد: توجه بسیار خاصی به مساله تجارت و اقتصاد داشتیم و وظیفه ما توسعه روابط در شرایط کنونی تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده است. علی رغم تمام این خط تحریم آمیز حجم تجارت ما به ۴ میلیارد دلار رسید. در چهارچوب مذاکراتمان حوزه‌های عملیاتی افزایش سطح روابط را بررسی کردیم. 


وی افزود: می‌خواستم اعلام کنم که پروژه نیروگاه اتمی بوشهر در حال تکمیل شدن است و تجهیز آن با وام فدراسیون روسیه در حال انجام است. هفته قبل در چهارچوب فروم سنت پطرزبورگ حوزه همکاری کاری میان دو کشور را مورد بررسی قرار دادیم. دو کشور حمایت سیاست و دیپلماتیک سیاسی را ادامه می دهند. 


وزیر امور خارجه گفت: اطمینان دارم زمانی که آمریکا از برجام خواهد شد بار دیگر حقوق بین‌الملل را نقش کرده است. باید تلاش کنیم برجام با فرمت سال ۲۰۱۵ بدون هیچ حذف و اضافه احیا شود. 


 


خبر در حال تکمیل می باشد…

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.