بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :

بدهی‌های خارجی وصول شده خرج پروژه‌های معطل مانده می‌شود

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: ارهای برنامه هفتم انجام می‌شود و دولت و مجلس فعالند و این دولت برخلاف دولت قبل که معتقد به نوشتن برنامه و حاضر به تکمیل و ارائه برنامه نبود، برنامه را قبول دارد و سند تحول می تواند دستمایه‌ای برای این کار باشد و باید برنامه‌ای بنویسیم که بعدا به آن عمل کنیم.


به گزارش خبرنگار سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور صبح امروز (پنجشنبه) در پانزدهمین مجمع عمومی سراسری جامعه اسلامی مهندسین گفت: در ایران کسانی تحلیل می‌کردند که باید برای سوریه بعد از بشار اسد فکر کنیم ولی رهبر انقلاب و مدافعین حرم و حاج قاسم ایستادند و شرایط را به گونه دیگری تغییر دادند.


وی با تاکید بر اینکه الان در جنگ تمام عیار ترکیبی هستیم، خاطرنشان کرد: دشمنان هرجا می‌توانند ترور و تخریب می‌کنند و جنگ سایبری را شاهدیم.


حسینی با اشاره با اینکه اکنون که رئیس جمهور عزم تغییر و بازسازی دارد باید دست به کار بشویم، گفت: سند تحول در ۳۷ موضوع نوشته شده و آقای رئیسی گفتند می‌تواند تکمیل شود و با نظرات کارشناسان این امر انجام شد.


وی با بیان اینکه تحرکاتی که در دیپلماسی ما انجام می‌شود و این رفت و آمدها در حالی است که تمام این تحرکات تعطیل شده بود و الان همه اینها دوباره راه‌اندازی می‌شود و این‌ها آثار اقتصادی دارد و صرفا سیاسی نیست، تصریح کرد: بدهی‌های خارجی که وصول می‌شود خرج پروژه‌هایی که معطل مانده بود می‌شود و در برخی پروژه‌ها در ۸ سال گذشته سنگ روی سنگ گذاشته نشده بود ولی در سال اول تاکنون ۲۶ سفر استانی توسط دولت انجام شده است و قبل از شهریور یک دور به کل ایران سفر انجام خواهد شد.


حسینی با بیان اینکه در این جنگ تمام عیار ماهم باید دشمن را به چالش بکشیم، گفت: کارهای برنامه هفتم انجام می‌شود و دولت و مجلس فعالند و این دولت برخلاف دولت قبل که معتقد به نوشتن برنامه و حاضر به تکمیل و ارائه برنامه نبود، برنامه را قبول دارد و سند تحول می تواند دستمایه‌ای برای این کار باشد و باید برنامه‌ای بنویسیم که بعدا به آن عمل کنیم. 


معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به سوال یکی از حضار درمورد افزایش صرفا ۱۰ درصدی حقوق کارمندان گفت: دولت که مردادماه ۱۴۰۰ کارش را شروع کرد و هنوز وزرای سابق حضور داشتند، وقتی گفتیم می خواهیم در پایان مرداد حقوق ها را پرداخت کنیم همدیگر را نگاه می‌کردند و در چنین حالی می‌شد با چاپ پول بدون پشتوانه کار را انجام داد و رفت ولی باید توان دولت را هم دید. قطعا اگر امکانات کشور اجازه دهد در این زمینه کوتاهی نمی‌شود. ماهانه ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان بدهی‌ در قالب اوراق مشارکت پرداخت می‌شود و رییس‌جمهور تاکید بر بهبود وصعیت دارد.


 


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.