بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :

تماس تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه هند

وزیر خارجه کشورمان صبح امروز با وزیر خارجه هندوستان در ارتباط با روابط میان دو کشور و همچنین مسائل مشترک در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی با یکدیگر گفت‌وگو کردند.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، حسین امیرعبداللهیان صبح امروز جمعه با سوبرامانیام جایشانکار، وزیر امور خارجه هند در خصوص مهم ترین موضوعات در دستور کار روابط دوجانبه فیمابین دو کشور و همچنین برخی مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه ای و بین المللی به صورت تلفنی گفتگو و رایزنی کرد.


وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو، با اشاره به مناسبات خوب بین تهران و دهلی نو اظهار داشت، جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه ای برای روابط با هند قائل است. 


امیر عبداللهیان افزود: همکاری های دو کشور در راستای توسعه و گسترش همه جانبه  و هچنین تعاملات و رایزنی در مورد مسائل منطقه ای و بین المللی از شاخص های مناسبات رو به رشد موجود است.


جایشانکار، وزیر امور خارجه هند نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به سطح خوب روابط و همکاری ها بین دو کشور ابراز امیدواری کرد این همکاری ها و روابط  در زمینه های گوناگون توسعه و ارتقاء پیدا کند.


وزیر امور خارجه هند همچنین از همتای ایرانی دعوت کرد تا برای دیدار و گفتگو و رایزنی نزدیک با مقامات عالیرتبه کشورش به هند سفر کند که مورد استقبال دکتر امیرعبداللهیان قرار گرفت. 


مناسبات دوجانبه تهران و دهلی نو  و توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، تحولات افغانستان، یمن، اوکراین و مذاکرات برای لغو تحریم ها از جمله موضوعات مورد توجه و رایزنی دو کشور است.


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.