بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :

تجارب نیروی زمینی ارتش به دانش راهبردی تبدیل شود

امیر سرتیپ باقری گفت: باید تلاش کنیم که با فرهنگ‌سازی، سرانه مطالعه را در سطح نیرو‌های مسلح افزایش دهیم


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، امیر سرتیپ محمدحسن باقری، معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیرو‌های مسلح در مراسم رونمایی از ۱۲ عنوان کتاب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز(شنبه) در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد، اظهار داشت: محتوا مهم‌ترین اصل آموزش است و آموزشی که به‌روز و کارآمد نباشد، نمی‌تواند نیاز‌های سازمان را تأمین کند.


وی افزود: اگرچه ترجمه و استفاده از متون سایر کشور‌ها می‌تواند کارآمد باشد، اما ترجمه نمی‌تواند تمامی نیاز کشور ما را تأمین کند. ترجمه کتاب‌های روز دنیا می‌تواند به ما در حوزه دشمن‌شناسی کمک کند.


معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیرو‌های مسلح تأکید کرد: باید دقت کنیم که در بحث ترجمه، آن چیزی که در کتاب‌های نظامی دشمنان ما آمده،  مواردی است که آ‌نها از آن عبور کرده‌اند؛ بنابراین باید به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشیم و از تولید علم روز که متناسب با نیاز حوزه عمل خودمان است، غافل نشویم. باید تلاش کنیم که با فرهنگ‌سازی، سرانه مطالعه را در سطح نیرو‌های مسلح افزایش دهیم.


امیر سرتیپ باقری همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی را یکی دیگر از اصول مهم در ارتقاء سطح تربیت و آموزش در نیرو‌های مسلح دانست و گفت: همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی می‌تواند به ارتقاء سطح علمی و آموزش نیرو‌های مسلح و همچنین انجام اقدامات عملی و دانشگاهی می‌تواند به بومی‌سازی علوم در نیرو‌های مسلح کمک کند.


وی خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش در عرصه دفاع مقدس، جبهه مقاومت و عرصه‌های داخلی، دارای تجارب بسیار ارزشمندی است که می‌توان این تجارب گرانقدر را به دانش راهبردی تبدیل کرد


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.