بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

۶ بهمن، پایان زمان توزیع قبوض عوارض شهرداری

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران، گفت: چاپ و توزیع قبوض عوارض از نیمه دی ماه سال جاری آغاز و طی برنامه ریزی بعمل آمده تا ششم بهمن ماه به پایان می رسد.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، بنا براعلام روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، وحید عرب با اعلام این خبر افزود: درج بارکد دو بعدی از ویژگی شاخص قبوض عوارض ۱۴۰۰ است که دارای قابلیت هایی از جمله اطلاعات ملک، جانمایی، امکان پرداخت یکجا و… می‌باشد.


عرب با اشاره به اینکه قبوض عوارض در تمامی مناطق ۲۲ گانه کلانشهر تهران توزیع می شود، عنوان داشت: قبوض عوارض در پایان هر سال برای آن دسته از شهروندانی صادر می گردد که در طول سال موفق به پرداخت عوارض خود از طریق روش های حضوری و یا غیر حضوری نشده اند.


مدیرکل تشخیص و  وصول درآمد شهرداری تهران، در ادامه ضمن تاکید پرداخت به‌هنگام عوارض و بهای خدمات مدیریت پسماند، علاوه بر مشارکت در توسعه و آبادانی شهر گفت: در صورت عدم پرداخت عوارض نوسازی ۱۰ درصد جایزه خوش حسابی سال جاری حذف و از سال آتی مشمول ۹ درصد زیان دیر کرد به صورت روز شمار خواهد بود؛ همچنین در خصوص عوارض کسب و پیشه صرفا ۱۰ در صد جایزه خوش حسابی کسر می گردد.


عرب در مورد شرایط بهای خدمات مدیریت پسماند افزود: با توجه به اینکه مصوبه ۱۴۰۰ به شرط تسویه معوقات تا پایان سال  جاری می باشد، (مبنای محاسبه از سال ۹۳، پایه عوارض ۹۹ است و نه عوارض۱۴۰۰) و در صورت عدم پرداخت در سال آتی تمامی معوقات از سال ۹۳ بر اساس آخرین مصوبه و محاسبات همان سال صورت خواهد گرفت.


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.