بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

انتقال پلنگ آسیب دیده در ایلام به پارک طبیعت پردیسان

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: پلنگ آسیب دیده در منطقه بانروشان شهرستان مهران توسط کارشناسان اداره حیات وحش استان زنده گیری و برای درمان به تهران منتقل شد.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، غلامرضا ابدالی با اعلام این خبر اظهار داشت: شب گذشته یکی از شهروندان از طریق تماس تلفنی اطلاع می‌دهد که یک قلاده پلنگ در حوالی روستای بانروشان دچار آسیب دیدگی شده است. 


وی افزود: با حضور کارشناسان حیات وحش اداره کل استان ایلام به محل حادثه یک قلاده پلنگ نر مصدوم مشاهده شد که با وضعیت نامتعادل تعادل روی زمین افتاده است. 


ابدالی ادامه داد: کارشناسان پس از بررسی وضعیت عمومی پلنگ مصدوم و زمین گیر شده، با استفاده از اسلحه بیهوشی این پلنگ را زنده‌گیری و با رعایت تمامی جوانب ایمنی، به بیمارستان دامپزشکی شهر ایلام انتقال داده شد. 


وی اظهار کرد: پس از انجام معاینات و آزمایش‌های اولیه در مرکز دامپزشکی استان، پلنگ مصدوم برای اقدام‌های تشخیصی و درمانی به مرکز تیمار و بازپروری تخصصی حیات وحش در پارک طبیعت پردیسان تهران منتقل شد. 


هماهنگی‌های اولیه برای اقدام‌های درمانی انجام پذیرفته است


شهاب الدین منتظمی مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با تحویل پلنگ نر مصدوم به مرکز تیمار و بازپروری پارک طبیعت پردیسان، اقدام‌های اولیه با حضور دامپزشکان این دفتر شروع شده و هماهنگی برای انتقال به مرکزی برای رادیوگرافی انجام شده است. 


شهاب الدین منتظمی اظهار داشت: ظاهرا قسمت چپ بدن این گونه آسیب دیده و حیوان به صورت خوابیده به پهلو است ولی پلنگ کاملا به هوش و دارای علائم حیاتی است. 


وی اظهار داشت: پس از رادیوگرافی و نظریه دامپزشک در صورت نیاز به جراحی در یکی از مراکز دامپزشکی تهران اقدام‌های درمانی انجام خواهد شد. 


مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش در پایان عنوان داشت: مرکز بازپروری و تیمار حیات وحش پارک طبیعت پردیسان تمامی تلاش خود را برای تیمار گونه‌های جانوری گذاشته و از ابتدای سال تاکنون ۲۰۰ فرد از انواع گونه‌های جانوری تیمار و در زیستگاه‌های خود رهاسازی شده اند.


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.