بخش اخبار اقتصادی ایرانیان نیوز :

اعزام هیات تجاری در حوزه صنعت ساختمان به اقلیم کردستان عراق

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه و تجارت ایران از اعزام هیات تجاری به اربیل و سلیمانیه اقلیم کردستان عراق در حوزه صنعت ساختمان، تاسیسات و زیر ساخت خبر داد.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، از سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن از اعزام هیات تجاری به اربیل و سلیمانیه اقلیم کردستان عراق در حوزه صنعت ساختمان، تاسیسات و زیر ساخت خبر داد و اظهار کرد: در این رویداد شرکت های صادر کننده در گروه خدمات فنی و مهندسی، زیرساخت و تولیدکنندگان محصولات ساختمانی با حضور نمایندگان بخش دولتی به مذاکرات تجاری با تجار و مدیران پروژه های ساختمانی در اقلیم کردستان خواهند پرداخت.


وی با اشاره به اینکه موقعیت جغرافیایی استراتژیک و صادراتی اربیل و سلیمانیه مستعد گام‌های بلند تجاری و اقتصادی است،  افزود:  اقلیم کردستان عراق با داشتن هفت مرز ارتباطی موثر ، مورد توجه پیمانکاران و فعالان اقتصادی  صنعت ساختمان قرار دارد.


 مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه و تجارت ایران ادامه داد: مهم‌ترین راهکار برای بهبود تبادلات اقتصادی، اتخاذ رویکردهای  اقتصادی، تجاری و توسعه روابط با کشورهای همسایه و سپس ایجاد زیر ساخت های لازم و فراهم کردن زمینه های مساعد برای برقراری ارتباطات بیشتر بین فعالان اقتصادی تجاری ایران و کشورهای منطقه و همسایه است.


وی اضافه کرد: در سطح عملیاتی و کاربردی نیز با افزایش رویدادهای تجاری مشترک مانند مشارکت های نمایشگاهی، برگزاری همایش های تجاری مشترک، تبادل هیات های تجاری، تسهیل حضور شرکت های  ایرانی در کشور های منطقه و همچنین افزایش دیدار های مقامات اقتصادی و تجاری ایران و کشورهای منطقه و همسایه، تاثیرات مثبتی به همراه خواهد داشت .


اعزام هیئت تجاری  اربیل و سلیمانیه اقلیم کردستان عراق از تاریخ ۲۴ تا ۲۷ بهمن ماه سال جاری صورت خواهد گرفت.


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.