بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

پیام رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به مناسبت فرارسیدن هفته شوراهای آموزش‌وپرورش

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به مناسبت فرارسیدن هفته شوراهای آموزش‌وپرورش پیامی صادر کرد.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، متن پیام «حمید طریفی حسینی»، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به شرح زیر است:


«بسم الله الرحمن الرحیم


آموزش و پرورش جزء آن بخش هایی است که جز با کمک و همیاری و دلسوزی مردم نمی تواند اداره شود. (مقام معظم رهبری،مدظله العالی)


همراهی با همنوعان و تشریک مساعی در انجام امور در زمره باورهای دینی ما و از مباحث مورد تاکید دین مبین اسلام و تصریح شده در آیات و روایات می باشد.


آموزش و پرورش به عنوان دستگاه عظیم تعلیم و تربیت و تامین نیروی انسانی مورد نیاز جامعه، بمنظور دستیابی به اهداف و آرمان های خویش، بی نیاز از امر مشارکت نمی باشد.


از این رو شوراهای آموزش و پرورش که تجلی گر بارز مشارکت مردم و مسئولان در امر مقدس تعلیم و تربیت کودکان این مرز و بوم می باشند، بنا نهاده شدند.


تشکیل شوراهای آموزش و پرورش بعنوان یکی از ارکان مترقی نهاد آموزش و پرورش در راستای تحقق خرد جمعی، ایجاد زمینه و بستر مناسب جهت جلب مشارکت های مردمی و نیز به کارگیری تمامی قابلیت ها و ظرفیت های منطقه ای و استانی، گام موثری در جهت تحقق و پیشبرد اهداف و ایجاد تسهیل در اجرای برنامه های نظام تعلیم و تربیت بشمار می رود.


پرواضح و روشن است گستردگی و جامع بودن قانون شوراها، موجب هدفمندی، تشریک مساعی و بهره مندی از تمامی امکانات و منابع درجهت تقویت، ارتقاء و توسعه تعلیم و تربیت گردیده است.


در موقعیت کنونی، آموزش و پرورش مطلوب دانش آموزان استثنایی بیش از هر زمان دیگری، نیازمند بهره مندی از مشارکت مردم و نیز دستگاه هایی می باشد که در قانون شوراها برای آنها وظایفی پیش بینی شده است. برنامه ها و فعالیت های آموزش و پرورش استثنایی در راستای هموار نمودن این مسیر تهیه و تدوین گردیده اند.


بدون تردید همکاری، همگامی و حمایت موثر شوراهای آموزش و پرورش در ارتقای کمی و کیفی برنامه های پیش بینی شده در حیطه تعلیم و تربیت دانش آموزان استثنایی از جمله جلب و جذب مشارکت های مردمی و احداث، توسعه و تجهیز فضاهای استاندارد آموزشی، فرهنگی و تربیتی نقش بسزایی ایفا خواهند نمود.


خوشبختانه بررسی های صورت گرفته در این خصوص نشان دهنده نگرش مثبت و موثر شوراها به امر تعلیم و تربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه می باشد.


اینجانب ضمن گرامی داشت و تبریک این هفته به تمامی دست اندرکاران و فعالان عرصه شوراهای آموزش و پرورش، از حمایت ها، همراهی ها و اقدامات و تلاش های خالصانه همه این عزیزان در قلمرو توسعه عدالت آموزشی و ایجاد فرصت های برابر برای دانش آموزان استثنایی قدردانی نموده و امید آن دارم از طریق تعامل بیشتر و گسترش نقش آفرینی شوراهای آموزش و پرورش شاهد ارتقا و توسعه خدمت رسانی مطلوب در عرصه های آموزشی، توان بخشی و فرهنگی به این عزیزان باشیم.»


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.