بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :

زمان برای به نتیجه رسیدن مذاکرات احیای برجام، رو به پایان است

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر اعلام کرد که زمان برای به نتیجه رسیدن مذاکرات احیای برجام، رو به پایان است.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از رویترز، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا بار دیگر اعلام کرد که زمان برای به نتیجه رسیدن مذاکرات احیای برجام، رو به پایان است.


وی با اعلام این‌که تنها «چند هفته» برای نجات توافق هسته‌ای با ایران فرصت باقی مانده است، گفت که چنانچه مذاکرات به نتیجه نرسد، واشنگتن «گزینه‌های دیگری» را بررسی خواهد کرد.


وزیر خارجه آمریکا با اذعان به این‌که پیشرفت‌های هسته‌ای ایران به نقطه غیرقابل بازگشتی رسیده است، مدعی شد که آنها با نادیده گرفتن تعهدات برجامی، موارد تازه‌ای را یاد می‌گیرند و دست به اقدامات تازه می‌زنند.


ادعای بلینکن در خصوص به پایان رسیدن زمان برای احیای برجام در حالی مطرح می‌شود که «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیش‌ از این، در کنفرانسی خبری با اشاره به مذاکرات طرف‌های برجام در وین، گفت که امکان تعیین ضرب‌الاجل برای زمان به نتیجه رسیدن این گفت‌وگوها وجود ندارد.


وی بار دیگر اعلام کرد که پیشرفت اندکی در مذاکرات حاصل شده است، گفت که خواستار حرکت رو به جلو در گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران هستیم.


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: «در هفته‌های گذشته، شاهد پیشرفت اندکی بوده‌ایم. مطمئناً این بهتر از عدم پیشرفت است. با این وجود، چنین موفقیت‌های اندکی برای حل مشکل هسته‌ای ایران کافی نیست».


 


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.