بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

ساماندهی افراد بی‌خانمان در منطقه ۱۵ تهران در قالب طرح زمستان گرم

​طرح زمستان گرم از ابتدای آذر ۱۴۰۰ در راستای ساماندهی افراد بی‌خانمان و همزمان با برودت هوا، با همکاری خیرین در منطقه ۱۵ تهران در حال اجراست.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، و بنابر اعلام سایت شهر، محمد حسن رجبی سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه 15 تهران با اعلام این خبر گفت: طرح ساماندهی افراد بی‌خانمان و معتادان در شب‌های سرد سال با آماده باش شبانه‌روزی مرکز خدمات اجتماعی منطقه از اول آذر ماه به اجرا درآمده و تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.  


او اضافه کرد: در این راستا ستاد اجرایی طرح با حضور اعضای این ستاد شامل معاونین، شهرداران نواحی، رییس مرکز خدمات اجتماعی و فرمانده اجرائیات به ریاست شهردار منطقه تشکیل شد.  

رجبی افزود: مسئولیت اجتماعی ما در مقابل افراد بی خانمان ایجاب می کند تا از همه ظرفیت‌ها مانند خیرین، NGO ها و نیز فضاهای موجود برای عبور از این زمستان سخت بهره ببریم.

سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه گفت: گشت زنی ۲۴ ساعته شهرداران شب نواحی به منظور انتقال افراد آسیب دیده به گرمخانه ها، استقرار اتوبوس برای انتقال مددجویان به گرمخانه، توزیع غذای گرم میان آنان در طی گشت‌زنی و چکاپ پزشکی آنان ازجمله بخش‌های این طرح است.

رجبی با تاکید بر اینکه از مدتی پیش توزیع غذای گرم به صورت روزانه در برخی پاتوق‌ها انجام شده است، ادامه داد: این اقدام برای تشویق افرادی است که به دلیل سوء مصرف مواد علاقه‌ای به آمدن گرمخانه‌ها ندارند که خوشبختانه توانستیم تعداد زیادی را جذب کنیم و تلاش برای جذب بیشتر ادامه دارد.  

برپایه این گزارش؛ شهروندان در صورت مشاهده افراد بی‌خانمان در شب‌های سرد سال می‌توانند با شماره ۱۳۷ و ۵۵۰۱۲۳۴۵، ۵۵۵۲۲۳۲۲ تماس بگیرند.


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.