بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

کیفیت هوای تهران قابل قبول است/ پیش بینی رگبار پراکنده در روز جمعه

میانگین غلظت آلاینده‌های هوای تهران هم اکنون بر روی عدد ۸۵ قرار دارد و کیفیت هوا قابل قبول است.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت، میانگین غلظت آلاینده‌های هوای تهران هم اکنون بر روی عدد ۸۵ قرار دارد و کیفیت هوا قابل قبول است. این شاخص در ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۹۹ قرار داشت و کیفیت هوا در آستانه ناسالم قرار گرفته بود. 


بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز پنجشنبه (۲۳ دی‌ماه) با تداوم شرایط ناپایدار جوی و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته در بیشتر مناطق برقراری وضعیت قابل‌قبول مورد انتظار است. کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت پنجشنبه وعدم وزش باد مؤثر غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت.


با افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز جمعه (۲۴ دی‌ماه) و احتمال رگبار پراکنده در برخی ساعات تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. کاهش تندی باد در طی روز تا حدودی سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد. حاکمیت ناپایداری جوی تا ساعات پایانی جمعه همراه با احتمال بارش باران در برخی ساعات، کاهش غلظت ذرات معلق را به‌دنبال خواهد داشت و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.


 


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.