بخش اخبار ورزشی ایرانیان نیوز :

فناوری «آفساید خودکار» در جام جهانی چگونه کار خواهد کرد؟

دو مدیر ارشد فیفا نحوه اجرای آفساید خودکار را توضیح دادند که قرار است در جام جهانی مورد استفاده قرار گیرد.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، و به نقل از ساکرنت، آفسایدها سال‌ها موضوع بحث‌انگیزی بوده و حالا به نظر می‌رسد که فناوری جدید در جام جهانی ۲۰۲۲ آزمایش شود.


پیرلوئیجی کولینا، مدیر ارشد داوری فیفا و داور سابق، فناوری جدید را توضیح داده است که از بین ۱۰ تا ۱۲ دوربین برای کمک به داوران در تصمیم‌گیری آفساید استفاده می‌کنند.


کولینا به گاتزتا دلو اسپورت گفت: VAR تأثیر بسیار مثبتی در فوتبال داشته است و تعداد اشتباهات بزرگ کاهش یافته است، اما مواردی وجود دارد که می‌توان آن را بهبود بخشید و آفساید یکی از آنهاست. ما می‌دانیم که روند بررسی آفسایدها می‌تواند بیشتر طول بکشد. به همین دلیل، فیفا در حال توسعه فناوری است که می‌تواند پاسخ‌های سریع‌تر و دقیق‌تری ارائه دهد. این به‌عنوان آفساید خودکار شناخته می‌شود. با همه اینها نقش یک داور از بین نخواهد رفت.


او گفت: در مورد آفساید تصمیم‌گیری پس از آنالیز موقعیت بازیکنان و همچنین مشارکت آنها در بازی گرفته می‌شود. ارزیابی نهایی در دستان داور باقی می‌ماند. این امر بسیار مهم است که داور تصمیم‌گیرنده نهایی باشد.


 


فناوری چگونه کار خواهد کرد؟


یوهانس هولزمولر، مدیر فناوری و نوآوری فیفا عنوان کرده که این تکنولوژی مبتنی بر فناوری ردیابی اندام است.


وی گفت: ما ۱۰ تا ۱۲ دوربین را در داخل ورزشگاه زیر سقف نصب می‌کنیم. این دوربین‌ها بازیکنان را تعقیب می‌کنند و تا ۲۹ نقطه داده را با سرعت ۵۰ بار در ثانیه ردیابی می‌کنند و این داده‌ها تقریباً در زمان واقعی توسط نرم افزار هوش مصنوعی پردازش و محاسبه می‌شود و به طور خودکار به VAR و پخش تلویزیونی ارسال می‌شود. بزرگترین آزمایش برای این فناوری جدید در جام عرب بود و حالا می‌خواهیم از آن برای جام جهانی آینده استفاده کنیم.


 


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.