بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

آغاز احیاء خانه فروغ فرخزاد

با هدف حفاظت از میراث فرهنگی کشور خانه فروغ فرخزاد که مهر ماه امسال به تملک شهرداری منطقه ۱۱ در آمده است؛ با حفظ اصالت بنا احیاء و به روی مردم گشوده خواهد شد.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، سید محمد موسوی شهردار منطقه ۱۱، تملک خانه فروغ فرخزاد را فرصتی برای حفاظت از میراث ادبی و فرهنگی کشور بیان کرد و گفت: این ملک در مهر ماه امسال توسط شهرداری از مالک خریداری شده است و طبق نظرات مرتضی امیری اسفندفه، مشاور امور شعر و ادبیات شهردار تهران، بنای خانه با همان اصالت و هویت به جا مانده بدون تغییر مرمت و حفظ خواهد شد. 


شهردار منطقه ۱۱ افزود: قرار است با همکاری مشاور ادبی شهردار تهران فرایند احیای خانه فروغ فرخزاد بررسی و اقدامات مرمت با رعایت حفظ هویت و اصالت بنا انجام شود. 


موسوی با بیان این که خانه فروغ فرخزاد در انتهای کوچه خادم آزاد واقع در محله امیریه با شماره ۳۲۱۰۸ در فهرست آثارملی کشور به ثبت رسیده است؛ ادامه داد: مرمت ملک بر اساس نقشه اولیه انجام می‌شود و پس از احیاء با کاربری موزه برای بازدید علاقمندان و برگزاری نشست‌های ادبی بهره برداری خواهد شد. 


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱،خانه فروغ فرخزاد که سال‌های کودکی و نوجوانی‌اش را در آن گذرانده بود؛ در انتهای کوی خادم آزاد قرار گرفته که از یک سمت به خیابان ولی عصر (عج) و از سمتی دیگر به خیابان مولوی می‌رسد.


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.