بخش اخبار اقتصادی ایرانیان نیوز :

آخرین وضعیت پیشرفت فاز اول پروژه صادرات گاز به عمان

هدف اصلی و نهایی از اجرای این پروژه صادرات گاز به عمان، از مسیر میناب-سیریک – جاسک بود که در حال حاضر فاز اول این پروژه (میناب – سیریک ) در دستور کار قرار گرفته و مراحل اجرایی آن از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، از شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران حسین سلیمی مجری طرح خط ششم سراسری گاز، هدف از اجرای پروژه «میناب – سیریک» را گازرسانی به صنایع منطقه و همچنین شهرهای میناب،( دومین شهر بزرگ هرمزگان)، سیریک و روستاهای این مناطق عنوان کرد.


گازرسانی به کارخانه فولاد، پتروشیمی و نیروگاه


سلیمی با بیان اینکه فاز اول پروژه احداث خط لوله «میناب-سیریک -جاسک» از کیلومتر 475 خط لوله هفتم سراسری گاز منشعب شده است، گازرسانی به کارخانه فولاد آنامیس میناب، منطقه ویژه اقتصادی جاسک، شرکت پتروشیمی هامون و نیروگاه کوهستک را از دستاوردهای اجرای این پروژه توصیف کرد و افزود: با تامین خوراک پایدار برای صنایع منطقه، تولیدات واحدهای صنعتی افزایش می یابد و نیروهای متخصص و بومی در این صنایع مشغول به‌کار می شوند که از این منظر، بهره‌برداری از این پروژه، دستاوردهای امیدبخش و فرخنده ای را برای ساکنان این دیار به ارمغان می آورد .


وی افزود: احداث خط انتقال گاز 42 اینچ، گامی موثر در تحقق سیاست‌های توسعه‌ای و محرومیت‌زدایی از این منطقه  کشور به‌شمار می‌آید.


سلیمی درباره پیشینه این پروژه توضیح داد: هدف اصلی و نهایی از اجرای این پروژه صادرات گاز به عمان، از مسیر میناب-سیریک – جاسک بود که در حال حاضر فاز اول این پروژه (میناب – سیریک ) در دستور کار قرار گرفته و مراحل اجرایی آن از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است.


مجری طرح خط ششم سراسری گاز، طول گستره «میناب – سیریک» را 120 و گستره «سیریک – جاسک» را 80 کیلومتر عنوان کرد و ادامه داد: در این پروژه چهار ایستگاه شیر بین راهی، دو لانچر و ریسیور، دو ایستگاه حفاظت کاتدیک استفاده می شود.


وی تعهد کارفرما برای تهیه اقلام اصلی را یکی از عوامل موثر در پیشرفت قابل قبول پروژه دانست و گفت: استفاده از توان مشاوران، پیمانکاران، سازندگان و تولیدکنندگان توانمند داخلی در این پروژه سبب اشتغال زایی برای جوانان و مهندسان مستعد داخلی شده و گردش چرخ های صنعت را در حین اجرای پروژه به همراه داشته است.


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.