بخش اخبار بین الملل ایرانیان نیوز :

وزارت خارجه فلسطین نماینده هلند را احضار کرد

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، نماینده هلند در فلسطین را در اعتراض به تصمیم کشورش برای توقف حمایت مالی از یک نهاد فلسطینی احضار کرد.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،‌ به نقل از خبرگزاری شینهوا، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، نماینده هلند در فلسطین را در اعتراض به تصمیم کشورش برای توقف حمایت مالی از یک نهاد فلسطینی احضار کرد.


وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «أمل جادو»، معاون وزیر خارجه فلسطین نارضایتی رهبری فلسطین را نسبت به تصمیم وزارت خارجه هلند برای توقف دائمی حمایت مالی از اتحادیه کشاورزی اعلام کرد.


جادو در ادامه افزود که این تصمیم به طور مستقیم تاثیر منفی بر ده‌ها هزار خانواده‌ای می‌گذارد که درآمدشان مبتنی بر فعالیت کشاورزی و هزاران دونم اراضی کشاورزی در مناطق در معرض تهدید تصرف و منطقه «ج» است.


وی از دولت هلند خواست فورا از این موضع « ظالمانه و جانبدارانه» صرف نظر کند زیرا که سابقه خطرناکی در تضعیف فعالیت موسسات جامعه مدنی داشته که جزو جداناشدنی از بافت ملی در تقویت استقامت و ابقای فلسطینیان در اراضی و سرزمین خودشان است.


 


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.