بخش اخبار بین الملل ایرانیان نیوز :

شبه‌نظامیان خارجی عامل ناآرامی‌های افغانستان بودند

رئیس‌جمهوری قزاقستان امروز -دوشنبه- ادعا کرد که شبه‌نظامیان خارجی که از افغانستان و خاورمیانه همچنین دیگر کشورهای آسیای میانه وارد قزاقستان شده‌اند، در شورش‌های مرگبار اخیر مشارکت داشته‌اند.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از یورونیوز، «قاسم ژومارت توکایف» رئیس‌جمهوری قزاقستان امروز -دوشنبه- ادعا کرد که شبه‌نظامیان خارجی که از افغانستان و خاورمیانه همچنین دیگر کشورهای آسیای میانه وارد قزاقستان شده‌اند، در شورش‌های مرگبار اخیر مشارکت داشته‌اند.


وی پس از گفت‌وگو با «شارل میشل» رئیس شورای اروپا که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، اعتراضات هفته گذشته در این کشور را اقدامی «تروریستی» توصیف و گفت: «من شک ندارم که این یک حمله تروریستی است. اقدامی سازمان‌یافته و از قبل آماده شده علیه قزاقستان با مشارکت شبه‌نظامیان خارجی از کشورهای آسیای مرکزی از جمله افغانستان. ستیزه‌جویان خاورمیانه نیز در این حمله شرکت داشتند.»


توکایف تخمین زد که حدود هزار و ۳۰۰ کسب و کار در جریان این شورش‌ها از جمله حمله به «۱۰۰ بانک و مرکز خرید» آسیب دیده باشند و افزود که در این مدت حدود ۵۰۰ خودروی پلیس نیز به آتش کشیده شده‌اند.


 


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.