بخش اخبار اقتصادی ایرانیان نیوز :

اراده مجلس بر حذف ارز ترجیحی است/ باید تمام جوانب  بررسی شود

دبیر دوم کمیسیون کشاورزی مجلس خاطر نشان کرد: کلیات طرح حذف ارز ترجیحی در مجلس تصویب شده و برای بررسی بیشتر این طرح به کمیسیون تلفیق رفته، در مجموع اراده مجلس بر حذف ارز ترجیحی است.


ذبیح الله اعظمی ساردویی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، در پاسخ به این پرسش که نظر نهایی مجلس در خصوص حذف ارز ترجیحی چیست؟ گفت: مبنا بر این است که این ارز حذف شود. روز گذشته نیز رییس جمهور در صحن علنی مجلس اعلام کردند که بنا بر این بود که تخصیص این ارز تا پایان سال جاری برای واردات کالاهای اساسی حذف شود اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نظر مقام معظم رهبری اجرای این طرح به تعویق می‌افتد.


وی با بیان اینکه تعیین تکلیف سرنوشت حذف ارز ترجیحی منوط به اظهار نظر مجلس است، گفت: در حال حاضر کلیات طرح در مجلس تصویب شده است و باید برای رای نهایی به کمیسیون تلفیق برود.  


نماینده مردم کرمان تصریح کرد: نمایندگان با رییس سازمان برنامه و بودجه جلساتی را برگزار کردند. ماحصل این جلسه لزوم حذف این ارز شد، چراکه تخصیص آن فساد زیادی در کشور ایجاد کرده است اما از سوی دیگر باید این نکته را در نظر داشت که با حذف این ارز سفره مردم از این نیز کوچکتر خواهد شد.


اعظمی ساردویی خاطر نشان کرد: اراده نهایی مجلس بر این است که این ارز حذف شود چرا که فساد ایجاد شده از عرضه این ارز در کشور زیاد شده است. اما از سوی دیگر افزایش یارانه مردم نیز باعث افزایش تورم در کشور خواهد شد از این‌رو نمی‌توان به سادگی در این زمینه اظهارنظر کنیم و باید تمام جوانب در این خصوص بررسی سپس تصمیم گیری نهایی کنیم.


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.