بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :

در حوادث مهم ۱۵۰ سال اخیر پای یک مرجع و عالم دینی در میان است

رهبر انقلاب اسلامی در سخنان خود به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی فرمودند: اکثر حوادث مهم در ۱۵۰ سال اخیر از همین دست است و در همه این حوادث پای یک مرجع و عالم دینی و شجاع و مبارز در میان است. از اینجا می‌شود راز دشمنی قدرت‌های مستکبر با علمای دین و دین سیاسی و فقه سیاسی را فهمید. چراکه حضور این‌ها حضور ضداستکباری و ضداستعماری است. اینها می‌دانند لذا با عالم و مرجع سیاسی مخالف هستند.


به گزارش خبرنگار سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، آیت‌الله خامنه‌ای به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی بصورت به صورت تصویری با مردم قم سخن گفتند.


گزیده ای از سخنان رهبر انقلاب به شرح زیر است:


-برخی از حوادث تاریخی که دارای مضامین عمیق هستند و پیام‌های بلندی را به مردم نسل‌های بعد می‌رسانند. باید این‌ها زنده بمانند و درباره این‌ها باید حرف زده شود و صحبت شود و نباید بگذاریم غبار فرموشی روی این حوادث بزرگ بنشیند و حادثه ۱۹ دی از همین قبیل است.


– در رژیم صاغوت صدها نفر از چپ و راست و مارکسیست دستگیر، شکنجه یا اعدام شدند و آب از آب تکان نخورد اما برای امام بزرگوار ۴ خط در روزنامه نوشتند این حادثه عظیم در قم پیش آمد. این نشان می‌دهد این حادثه با مسائل دینی در ارتباط است.


– اکثر حوادث مهم در ۱۵۰ سال اخیر از همین دست است و در همه این حوادث پای یک مرجع و عالم دینی و شجاع و مبارز در میان است. مثلا در قضیه تنباکو میرزای شیرازی است. در مشروطه علمای نجف و تهران و اصفهان هستند. در حادثه مهم مسجد گوهرشاد علمای مشهد هستند. در ۳۰ تیر آیت‌الله کاشانی است.


– از اینجا می‌شود راز دشمنی قدرت‌های مستکبر با علمای دین و دین سیاسی و فقه سیاسی را فهمید. چراکه حضور این‌ها حضور ضداستکباری و ضداستعماری است. اینها می‌دانند لذا با عالم و مرجع سیاسی مخالف هستند.


-اینک برخی می‌گویند چرا می‌گویید مرگ بر آمریکا ظاهربینانه و سطحی‌نگری است. استکبار با پدیده جمهوری اسلامی مخالف است.


-غیرت دینی با عقلانیت همراه است. شخصیت‌هایی که غیرت دینی دارند دارای عقلانیت بالایی هستند. امام خمینی در اوج غیرت دینی بود ولی در عین حال در اوج عقلانیت و خردمندی بود.


-باید از فقیه و فیلسوف معاصر آیت الله مصباح یزدی یاد کنم. ایشان شاگرد شایسته امام خمینی بودند و در غیرت دینی در اوج بودند و در عقلانیت هم از فیلسوفان بزرگ بودند.


-در دوران طاغوت می‌خواستند قدسیت امام را بشکنند و از بین ببرند. آنها نفوذ روز افزون امام را در میان مردم می‌دیدند و می‌خواستند جایگاه امام را تنزل دهند. اگر مشت محکم مردم قم به سینه طاغوت نمی‌خورد، آنها کار خود را ادامه می‌دادند.


-پشت طاغوت به آمریکا گرم بود و خاطرش جمع بود هر کاری انجام دهد، آمریکا پشت سر او خواهد بود و عکس‌العمل بین‌المللی پیدا نمی‌کند. در ژانویه همان سال کارتر نطق کرد و گفت ایران جزیره ثبات است. طاغوت فکر می‌کرد می‌تواند نهضت را با کوبیدن امام، مورد مناقشه قرار دهد.


-مردم قم محاسبات طاغوت و دشمن را بهم زدند. طاغوتیان می‌خواستند امام را بشکند ولی امام پرفروغ‌تر ظاهر شد. می‌خواستند نهضت را ضعیف کنند اما نهضت قوی‌تر شد.


-امروز هم درباره مسائل گوناگون محاسباتی می‌کنند. در قضیه شهادت شهید سلیمانی چه فکر می‌کردند و چه شد. فکر می‌کردند با شهادت شهید سلیمانی حرکتی که او نمودارش بود خاموش می‌شود. دستگاه محاسباتی دشمن غافل و خراب است و نمی‌توانند حقایق جمهوری اسلامی را دریابند.


– ۴۳سال از ۱۹ دی ۵۷ می‌گذرد و این ۴۳ سال با افت و خیزهای زیادی همراه بوده است. یک ملت زنده فقط به گذشته نگاه نمی‌کند بلکه به اقتضائات زمان خود و وظایفی که در این لحظه برعهده اوست و قدم‌های بعدی و چشم‌انداز هم نظر دارد.


-باید وظیفه لحظه کنونی را بشناسیم و گام‌های خود را مشخص کنیم و چشم‌انداز را روشن کنیم و به آن چشم بدوزیم. در این شرایط این نهضت کامیاب خواهد شد.


-امروز وسط راه هستیم و ملت ایران تلاش‌های زیادی کرده است. وظیفه فردا و چشم‌انداز خود را باید بدانیم.


-امروز فکر جوانان حزب اللهی مومن در کشور گسترده است. گاهی اوقات انسان نظرسنجی‌ها را می‌بیند اما اینها حقیقت ملت ایران را نشان نمی‌دهد، حقیقت ملت ایران را تشییع شهید سلیمانی نشان می‌دهد


-ما خوشبختانه با فکر انقلابی و مومن از سوی جمع کثیری از جوانان مواجه هستیم. غیرت دینی را حفظ کنید. عامل نجات کشور در بزنگاه‌های مختلف غیرت دینی ملت ایران بوده است. غیرت دینی بود که تهدیدات را به فرصت تبدیل می‌کند


-شهادت شهید سلیمانی واقعاً یک حادثه تاریخی و عجیب شد و هیچکس فکر نمی‌کرد این حادثه این‌طور عظمت پیدا کند. ملت ایران زیر تابوت شهید سلیمانی هویت و اتحاد خود را نشان داد.


-اگر بنا بر این بود که پیکر شهید را به سوریه و لبنان و پاکستان ببرند، بازهم آن حادثه بوجود می‌آمد. شهادت یک شخصیت بزرگی مثل شهید سلیمانی یک تهدید محسوب می‌شد اما این تهدید را ملت به فرصت تبدیل کرد.


-حادثه ۹ دی سال ۸۸ هم تهدید بزرگی را به فرصت تبدیل کرد. حوادث همان سال چند ماه طول کشید اما غیرت دینی مردم آن تهدیدات را از بین برد.


خبر در حال تکمیل می باشد…

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.