بخش اخبار ورزشی ایرانیان نیوز :

کامبک رویایی پورتو با درخشش مهدی طارمی (ویدیو)

مهاجم ایرانی پورتو با یک گل و یک پاس گل نقش اول کامبک رویایی و کسب سه امتیاز تیمش بود.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، یکی از دیدارهای هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر پرتغال، پورتو صدرنشین در خانه اشتوریل پرایا به میدان رفت. شکست اسپورتینگ در دیدار روز گذشته، بهترین فرصت را در اختیار آبی و سفیدهای بندرنشین قرار داده بود تا آنها اختلاف خود را با جدی ترین رقیبشان بر سر راه قهرمانی افزایش دهند و به نظر می رسید که شاگردان کونسیسائو کار راحتی برای پیروزی در این مسابقه داشته باشند اما اینگونه نبود و آنها تا یک قدمی شکست نیز پیش رفتند که مهاجم بوشهری به دادشان رسید.

در این بازی و در دقایق پایانی نیمه نخست پورتو غافلگیر شد. ابتدا آرتور گومز با شوتی از پشت محوطه جریمه که با چانسل امبمبا مدافع پورتو نیز برخورد کرد، گل نخست را به ثمر رساند. توپ او پس از تغییر مسیر ارتفاع گرفت و وارد دروازه دیوگو کاستا شد. در ادامه نیز آندره فرانکو از روی نقطه پنالتی دومین گل میزبان را به ثمر رساند تا شگفتی بزرگی در نیمه نخست رخ دهد.

اما در نیمه دوم بازیکنان پورتو به خودشان آمدند. در دقیقه 49 استارت کامبک فوق العاده شاگردان کونسیسائو زده شد. شوت اوا نیلسون پس از سیو سنگربان اشتوریل پریرا و برخورد به تیر دروازه، مقابل مهدی طارمی قرار گرفت و مهاجم ایرانی پورتو توانست نخستین گل خود را در سال 2022 به ثمر برساند. بازیکنی که با خطای شدید مدافع میزبان نیز تا آستانه یک مصدومیت سخت پیش رفت اما بخت با او یار بود که در آن صحنه آسیبی ندید.

در حالیکه پورتو تنها 6 دقیقه تا شکست فاصله داشت، طارمی بنیانگذار کامبک دیوانه وار این تیم شد. او با یک پاس دیدنی به لوئیس دیاز، بازیکن کلمبیایی را در موقعیت گلزنی قرار دارد و دیاز نیز قدر پاس طارمی را دانست و با ضربه ای محکم دروازه میزبان را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

در حالیکه به نظر می رسید بازی با تساوی رو به پایان است، روی حرکت دیدنی لوئیس دیاز و پاس او به دهانه دروازه، فرانچسکو کونسیسائو پسر سرمربی پورتو در دهانه دروازه با ضربه ای دقیق توپ را به طاق دروازه میزبان چسباند و با شادی بی پایانی، پیراهنش را از تن درآورد و پدرش را در آغوش گرفت تا تنها 2 دقیقه پس از ورود به زمین، 3 امتیاز شیرین را به حساب تیمش واریز کند.

01681000

در نهایت پورتو توانست به لطف درخشش مهدی طارمی، از یک بازی باخته، برد بسازد و با کسب 3 امتیاز شیرین این مسابقه، فاصله اش را در صدر جدول با اسپورتینگ به عدد 3 برساند.

01680997

طارمی که هفته قبل و پس از 11 دیدار روزه سکوت توانست قفل دروازه ها را برابر بنفیکا باز کند، شنبه شب نیز ناجی تیمش شد. مرد بوشهری در آستانه آغاز دوباره دیدارهای تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی، سال 2022 را طوفانی آغاز کرده و به همان طارمی تبدیل شده که هواداران پورتو و تیم ملی انتظارش را دارند. 


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.