بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

فروش داروهای غیر مجازدر اینستاگرام

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران از فروش انواع داروهای نایاب و کمیاب در یک صفحه اینستاگرامی خبر داد.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، سرهنگ “داود معظمی گودرزی” بیان داشت:  در رصدهای اطلاعاتی توسط کارشناسان پلیس فتا تهران مشخص شد، یک صفحه اینستاگرامی با بیش از ۹۰ هزار دنبال کننده به فروش انواع داروی نایاب و کمیاب در فضای مجازی می پردازد.


وی عنوان کرد: در ادامه بررسی های پلیس هویت مدیر این کانال و مخفیگاهش شناسایی و نتیجه  تحقیقات اولیه به مرجع قضائی منعکس شد.  


رئیس پلیس فتا تهران  ادامه داد: پس از هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش  در یکی از مناطق حاشیه ای تهران دستگیر و بیش از ۵۰۰ هزار  قلم انواع داروی کمیاب و نایاب از این مکان کشف شد.


این مقام سایبری با بیان اینکه متهم در پی جویی های انتظامی به جرم انتسابی اعتراف و اشاره کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۳۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.  


سرهنگ گودرزی با بیان اینکه خرید و فروش محصولات دارویی در فضای مجازی ممنوع است به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه امکان ارائه داروهای تقلبی و تاریخ گذشته در فضای مجازی متصور است و بهتر است هرگونه دارو و مواد بهداشتی را از دارو خانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و خریداری شود و برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری و یا اعلام هرگونه موارد مشکوک به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.