امروز: چهارشنبه, ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ / قبل از ظهر / | برابر با: الأربعاء 26 ذو الحجة 1442 | 2021-08-04
کد خبر: 11607 |
تاریخ انتشار : 26 ژوئن 2021 - 8:05 | ارسال توسط : |
7 بازدید
0
| می پسندم
ارسال به دوستان
پ

سرویس اخبار ورزشی پرتال خبری ایرانیان نیوز (پرتال خبری فارسی زبانان جهان) : در حالی چهار هفته به پایان لیگ آزادگان باقی مانده که حساسیت هم در بالا و هم پایین جدول مسابقات لیگ به اوج خود رسیده است و تیم ها به صورت همزمان بازی خواهند کرد تا در پایان حرف و حدیثی باقی […]

سرویس اخبار ورزشی پرتال خبری ایرانیان نیوز (پرتال خبری فارسی زبانان جهان) :

در حالی چهار هفته به پایان لیگ آزادگان باقی مانده که حساسیت هم در بالا و هم پایین جدول مسابقات لیگ به اوج خود رسیده است و تیم ها به صورت همزمان بازی خواهند کرد تا در پایان حرف و حدیثی باقی نماند.
فجری ها یکشنبه ششم تیرماه در ساعت ۳۰/ ۲۰  از هفته ۳۱ این رقابت ها در ورزشگاه پارس شیراز میزبان تیم آرمان گهر سیرجان هستند و باید ببرند تا از قافله صعود عقب نمانند.
 تیم قشقایی هم در یک دیدار حساس در اهواز به مصاف تیم استقلال ملاثانی خواهد رفت، دیداری که در دور رفت با جنجال و درگیری پایان یافت هر چند تیم قشقایی بازی را بُرد.
کار بزرگ فجری ها 
شاگردان علی اصغر کلانتری سرمربی تیم فجر سپاسی همچنان مدعی صعود به لیگ برتر هستند و از ابتدای لیگ با تلاش مربیان و دست اندرکاران این باشگاه امیدوار ظاهر شدند هر چند تیمشان را برای صعود به لیگ برتر بسته نشده بود اما در ادامه دست به کاری بزرگی زدند تا هواداران را امیدوار کنند.
تیم های هوادار و بادران تهران همچنان با ۵۳  پیشتاز هستند و تیم های شاهین بوشهر، فجر سپاسی، خوشه طلایی و مس کرمان هم مترصد توقف تیم های اول و دوم جدول هستند تا به این ۲ تیم تهرانی نزدیکتر شوند.
در این هفته بادران تهران میزبان تیم چوکا تالش است که در خطر سقوط قرار دارد و  این بازی برای تالشی ها به منزله مرگ و زندگی است از این رو کار را برای تیم دوم جدول سخت خواهد کرد، تالشی ها به خوبی می دانند که اگر در این بازی امتیاز نگیرند به سقوط نزدیکتر خواهند شد.
مساوی نتیجه خوشحال کننده
جدال تیم های هوادار تهران و شاهین بوشهر که در رده  اول و سوم جدول هستند هم حساسیت خاص خودش  را دارد، بوشهری ها که در خانه بازی می کنند شرایط بهتری دارند تا صدرنشین را متوقف کنند اما بهترین نتیجه خوشحال کننده برای تعقیب کنندگان این ۲ تیم به ویژه فجر سپاسی، مساوی است.
تیم مس کرمان که هفته ها با فاصله خوب در صدر جدول قرار داشت به یکباره این تیم سیر نزولی را طی کرد و نتایج بدی گرفت تا جایی که رضا مهاجری سرمربی تیم و دستیارانش از کار برکنار شدند تا فرهاد کاظمی با سابقه و کهنه کار سکان تیم بحران زده را در دست بگیرد تا شاید در این چهار بازی باقی بتواند به جمع تیم های صدرنشین بپیوندد.
فجر شهید سپاسی با تمام قوا
فجری ها برای بازی مقابل آرمان گهر سیرجان  تمام بازیکنان خود را در اختیار دارند  و با تمرینات خوبی که پشت سر گذاشته اند راهی به جز شکست حریف ندارند.
 حریفی که نه سقوط می کند و نه صعود و  با خیال راحت به شیراز می آید تا باگرفتن امتیاز جایگاه خود را در جدول بهبود بخشد و فاصله ۱۱ امتیازی خود را با صدر جدول کمتر کند، جبران این تفاوت امتیاز کار سختی است برای همین هم سیرجانی ها دیگر شانس صعود ندارد.
بهترین خط حمله  لیگ 
آرمان گهر با ۳۹ گل زده در بین تیم های لیگ بهترین خط حمله را دارند که این امر بیانگر این است که آنها مهاجمانی زهردار دارند و آمار آنها  با  فجر سپاسی که  ۳۱ گل زده بسیار بهتر است و باید فجری ها مواظب بازیکنان گل زن این تیم باشند.
 از خط حمله میهمان تیم سپاسی که بگذریم، آنها در خط دفاع آمار خوبی ندارند و در برابر هرچه گل زدند به همان تعداد هم گل خوردند که این ضعف بزرگ آنهاست تا فجری ها از این نقص استفاده کنند و به گل برسند، مشروط به اینکه قدر فرصت ها را بهتر بدانند به ویژه در این چهار بازی باقی مانده مهم و حیاتی.    
محمد حسین نائیجی سنگربان تیم فجر این روزها عملکردی درخشانی در حفظ دروازه دارد، خط دفاع این تیم هم با امیر حسین  صدقی که از کنارها خوب نفوذ می کند ،حمید نعمتی، محمد قنبری و پوریا زارع در چند دیدار گذشته بدون اشتباه ظاهر شدند.
نقطه قوت
نقطه قوت زردپوشان سپاسی خط هافبک دونده و بازی ساز این تیم است که  با میدان داری میلاد احمدی گلزن ، سعید زارع ، احسان گنجی محمد رضا جعفری، احسان الوان زاده  و  دانیال کردستانی تاکنون خوب کار کرده اند و دست سر مربی این تیم برای ترکیب دلخواه در این منطقه حساس باز است.
فرزان دانا، رضا خانی علی نبی زاده ، محمد کاظمی ، رضا اقابابایی و آریا برزگر  هم بازیکنانی هستند که  می توانند درصورتی که در ترکیب این تیم قرار گیرند  خط اتش کارسازی باشند که در ضد حمله ها  هم خوب کار می کنند.
نبرد اصلی این بازی درمیانه میدان است هر کدام از این ۲ تیم نبض بازی را در این منطقه در دست گیرند می توانند در پایان دست خود را به عنوان تیم برنده بالا ببرند.
 استقلال ملاثانی برای جبران شکست و قشقایی برای ثبیت شایستگی
دیدار تیم های استقلال ملاثانی و شهدای قشقایی هم در این هفته حساسیت زیادی دارد، تیم میزبان برای جبران شکست دور رفت و تیم قشقایی هم برای اثبات شایستگی هایش می‌توانند دیداری جذاب داشته باشند، مشروط به اینکه حاشیه ساز نشود.
داریوش هرمزی که با استقلال ملاثانی این تیم را از دست دوم به دسته یک آورد از تیم سابقش شاخت خوبی دارد برای همین هم در دور رفت بازی را بردند هر چند در پایان این بازی در گیری های رخ داد و دست اندرکاران تیم ملاثانی خسارتی به رختکن ورزشگاه پارس وارد کردند  و مدیر رسانه ای قشقایی را هم کتک زدند.
قشقایی ها هوشیار باشند
شا گردان داریوش هرمزی سرمربی تیم قشقایی باید در این بازی خارج از خانه و گرمای اهواز مواظب باشند و اسیر حاشیه سازی احتمالی حریف نشوند ، تیم قشقایی توانایی این را دارد تا از اهواز با امتیاز و حتی بُرد بازگردد.
قرار گرفتن این ۲ تیم در همسایگی یکدیگر و اختلاف ۲ امتیازی تیم استقلال شرایط را برای آنها در جدول حساس کرده است، قشقایی اگر پیروز میدان باشد آنگاه جایگاه حریفش در رده چهاردهم جدول را از ان خود خواهد کرد و از منطقه خطر هم دور تر می شود.
  ۶ تیم بالای   جدول رده بندی هنوز شانس صعود دارند
هم اینک در جدول رده بندی پس از انجام ۳۰ بازی  تیم های هوادار و بادران تهران با ۵۳  امتیاز به ترتیب اول و دوم هستند ، تیم شاهین شهرداری بوشهر با ۴۹ امتیاز  سوم است و تیم فجر شهید سپاسی شیراز هم با ۴۸  امتیاز در  مکان چهارم جدول قرار دارد و در تعقیب تیم های صدرنشین هستند.
همچنین خوشه طلایی ساوه با ۴۷ امتیاز و مس کرمان هم با ۴۶ امتیاز به ترتیب پنجم و ششم هستند و هنوز شانس صعود دارند.
اما تیم های استقلال خوزستان که زمانی مدعی بود با ۴۳ امتیاز، خیبر خرم آباد ، پارس جم جنوبی آرمان گهر سیرجان و ملوان انزلی که ۴۲ امتیازی  هستند با توجه به فاصله ۱۱ امتیازی که با تیم های اول و دوم جدول دارند بعید به نظر می رسد دیگر شانسی برای صعود داشته باشند.
در رقابت های فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۴ بازی تیم های اول و دوم جدول جواز صعود به لیگ برتر دوره بیست یکم کسب خواهند کرد و سه تیم انتهای جدول هم راهی دسته دوم می شوند.
چوکا تالش با ۳۲ امتیاز، نود ارومیه با ۲۷ امتیاز  به ترتیب در مکان شانزدهم و هفدهم قراردارند و هنوز برای بقا امیدوار هستند اما  گل ریحان البرز با ۱۸ امتیاز  سقوطش به دسته دوم  قطعی شده است.


توجه : برای مشاهده دیگر خبرها به صفحه اخبار فوتبالی مراجعه کنید. اخبار ایران که در سایت خبری ایرانیان نیوز منتشر میشود از خبرگزاری های رسمی دریافت و به شما فارسی زبانان ارائه میشود. ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای اخبار ندارد؛ صرفا نمایش دهنده اخبار موثق از خبرگزاری ها میباشد و طبیعتا هیچ مسئولیت حقوقی نیز در قبال اخبار منتشر شده ندارد.

    برچسب ها:

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید

    آخرین دیدگاه‌ها

      Scroll to Top