امروز: جمعه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ / بعد از ظهر / | برابر با: الجمعة 9 ذو القعدة 1442 | 2021-06-18
کد خبر: 10507 |
تاریخ انتشار : 10 ژوئن 2021 - 7:30 | ارسال توسط : |
5 بازدید
0
| می پسندم
ارسال به دوستان
پ

سرویس اخبار سیاسی پرتال خبری ایرانیان نیوز (پرتال خبری فارسی زبانان جهان) : به گزارش خبرنگار ایرانیان نیوز، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی عصر روز چهارشنبه در گفت و گو با شبکه استانی اصفهان افزود: ۲ سال است که روی اصلاح بسیاری از امور کشور در حال کار هستیم و یک مدل تحول در حکمرانی و […]

سرویس اخبار سیاسی پرتال خبری ایرانیان نیوز (پرتال خبری فارسی زبانان جهان) :

به گزارش خبرنگار ایرانیان نیوز، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی عصر روز چهارشنبه در گفت و گو با شبکه استانی اصفهان افزود: ۲ سال است که روی اصلاح بسیاری از امور کشور در حال کار هستیم و یک مدل تحول در حکمرانی و یک سلسله برنامه جدی برای اصلاح امور کشور به عنوان “جوانان گام دوم” و کسانی که با حمایت مردم می‌خواهند ایرانی جدید بسازند، تهیه کرده‌ایم.
وی گفت: اصفهان یک استان پیشروست، یک استان رهبر است، مدنیت ایران جدید مرهون این خطه است و اصفهانی‌ها در تمام طول تاریخ ما، بخصوص تاریخ انقلاب اعم از دوران پیروزی و دفاع مقدس، نقش آفرینی بسیار جدی داشته اند.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: اصفهان پیشروی تمدنساز، یک مرکز مهم برای ساخت ایران نوین است.
وی گفت: ما بدنبال یک مدل جدید از حکمرانی هستیم که در این مدل جدید، نقش اصلی را مردم عهده‌دار خواهند بود.
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر تمام امور کشور در شهر تهران و بلکه در ساختار دولت و توسط تنها چهار، پنج نفر تصمیم گیرنده اداره می شود و تقریبا همه نگاه ها از سراسر کشور به تهران است.  
وی تاکید کرد: تهران پایتخت سیاسی، تجاری، علمی و فرهنگی است و همه چیز در آنجا متمرکز است .
 نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ما تصمیم گرفته‌ایم که این نظام را کاملا معکوس کنیم یعنی بجای یک پایتخت، ۴۸۵ پایتخت به تعداد شهرستان‌هایک کشور ایجاد کنیم.
قاضی زاده هاشمی ادامه داد: این رویکرد به مثابه این است که تمام اختیاران متمرکز دولت در پایتخت را، فرمانداران در سطح شهرستان ها هم داشته باشند.
وی یادآور شد: اصل ۱۲۷ قانون اساسی به دولت اجازه می‌دهد که اختیارات هیات وزیران را به کسان دیگر نیز تفویض کند. 
قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: ما از این ظرفیت قانون اساسی استفاده می کنیم و تمام اختیارات اجرایی هیات وزیران را به فرمانداران شهرستان‌ها و نه حتی استانداران می سپاریم زیرا استانداران ناظر و هماهنگ کننده خواهند بود و اختیارات را به فرمانداران می دهیم.
وی خاطرنشان ساخت: بودجه کشور را هم جدا می کنیم و سهم هر شهرستان را به خود آن منطقه واگذار می کنیم تا خودش در مورد بودجه‌اش تصمیم بگیرد نه اینکه ۲ کارشناس فلان وزارتخانه در تهران بخواهند در باره بودجه یک شهرستان تصمیم‌گیری کنند.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: حتما مردم شریف اصفهان، نُخبگان، اندیشمندان و اهالی فرهنگ دوست و انقلابی این دیار، مصلحت استان خود را بهتر می دانند و اینکه اولویتشان چه باید باشد و با چه بودجه ای استانشان را اداره کنند تا ریخت و پاشی وجود نداشته باشد.
قاضی زاده هاشمی افزود: با این روش، ریخت و پاش در وزارتخانه‌ها و دولت مرکزی کاهش پیدا می کند و این رویکرد باعث توسعه می شود، نه اینکه برای کشیدن ۲ کیلومتر جاده روستایی در یک روستای تیران و کرون( از توابع استان اصفهان)، بخواهید اجازه این کار را از فلان وزارتخانه در تهران بگیرید.
وی افزود: کار دومی که واگذار می‌کنیم، اظهارنظر مردم در انتصاب مدیران است، یعنی وقتی ما می خواهیم یک مدیر را در جایی نصب کنیم باید مردم خود آن استان، او را بپسندند و اگر ناراضی بودند یعنی اگر یک سوم مردم یک شهرستان یا استان یا ذینفعان یک بخش از دست یک مدیر ناراضی بودند، او را حذف می کنیم.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، هدف و وظیفه اصلی دولتمردان در “دولت سلام” را حفظ رضایت مردم و ارتقا رضایت آنان توصیف کرد.
وی یاد آور شد: اصفهان یک استان فرهنگی، تاریخی و زادگاه ایران هست و ایران بعد از اسلام به مرکزیت اصفهان شکل گرفته و همه ملت ایران مدیون اصفهانی‌ها هستنند.
قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: سهم بالای اصفهان در آثار تاریخی ثبت شده‌اش، این ادعا را نشان می دهد، کمااینکه اصفهان چهار اثر در فهرست میراث جهانی فقط دارد که این نشانه آن است که اصفهان واقعا نصف جهان است و مزیت‌های فوق العاده‌ گردشگری دارد.
وی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه قرار بود اصفهان یک میلیون گردشگر خارجی را جذب کند تا بطور متوسط هر گردشگر یک هزار و ۳۴۰ دلار درآمد  و رقمی بالغ بر یک میلیارد و ۳۴۰ میلیون دلار درآمد برای کشور ایجاد کند.
وی اضافه کرد: این درآمد را با درآمد فولاد استان مقایسه کنید که کل صادرات فولاد اصفهان برابر با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار است، یعنی با این عظمت استان و آلودگی زیست محیطی اش، بحث عقب افتادگی حقوق کارگرانش و این موارد، ببینید در این خطه چقدر شغل و درآمد می توان ایجاد کرد.
قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: در سال ۹۸ ما فقط ۴۵۰ هزار گردشگر آن هم با ۶۳۵ دلار  درآمد داشتیم اما حالا باید کاری کنیم تا هم از نظر کمیت و تعداد گردشگر و هم از لحاظ منابعی که هزینه می کنند، درآمدهایمان افزایش پیدا کند.
وی با اشاره به ضرورت ایجاد تورهای حرفه ای جهانی در منطقه گفت: در پشتیبانی از آژانس‌های گردشگری، خوب عمل نکردیم و بیشتر بدنبال بحث های سیاسی بودیم تا مسائل اقتصادی.
این کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما ۳۰ هزار تخت اقامتی مطلوب در اصفهان داریم که لازم است با تسهیل‌گری و حمایت‌گری، تخت‌های مناسب گردشگران خارجی ایجاد کنیم تا بتوانیم نظام  گردشگری خود را توسعه بدهیم.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: البته زیرساخت‌های گردشگری در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان هم درست نیست، البته کارهایی انجام شده است ولی باید بصورت جدی تر توسعه پیدا کند.
وی یادآور شد: یکی از مزیت‌های فوق‌العاده اصفهان، صنایع دستی آن است، صنعت فرش دستباف در سال ۷۲ معادل ۲ میلیارد دلار درآمد و پنج میلیون شغل برای ما ایجاد کرد اما در سال ۹۸  این درآمد به ۷۰ میلیون دلار رسید و پیش بینی ها می‌گوید در سال ۹۹ این رقم زیر ۵۰ میلیون دلار بوده است، ۲ میلیارد دلار کجا و ۵۰ میلیون دلار کجا؟
قاضی زاده هاشمی با اشاره به مشکلات صدور فرش کشور نیز تصریح کرد: این مشکلات باعث از دست رفتن بازار فرش کشور شد و چقدر شغل در  از بین رفت و باعث شد صادرکننده چینی، هندی و افغانستانی بازار فرش ما را بگیرد و وقتی بازار فرش گرفته شود دیگر براحتی هم قابل احیا کردن نیست.
وی افزود: این یک سیاست ضدتولید بود اما حتما دولت ما، هوشمندانه در باره آن عمل می کند و یکی از سیاست های که حتما در ابتدای کار آن را  اصلاح خواهیم کرد، همین موضوع است.
وی تاکید کرد: اصفهان شهر هنرمندان است که در ۱۹۶ رشته هنری از بین ۳۰۰ رشته سرآمد ایران است و در بسیاری از رشته ها، هنرمندان آن فقط اصفهانی‌ها هستند.
وی یادآور شد: حتما دولت سلام تلاش خواهد کرد تا هنرمندان نسل‌های بعدی صنایع دستی از طریق سرمایه‌گذاری و حمایت اجتماعی مانند بیمه تامین اجتماعی و ایجاد درآمد خاص و فراهم کردن نمایشگاه‌های صنایع دستی، رشد پیدا کنند. 
وی ادامه داد: باید در زمینه هنرهایی مانند قلمکاری، میناکاری و ترمه که می تواند چند برابر نفت درآمد ایجاد کند و در زمینه فروش و بازاریابی این محصولات کار جدی بکنیم.
قاضی زاده هاشمی همچنین گفت: زاینده رود که در طول تاریخ، منطقه وسیعی از فلات مرکزی ایران را زنده می کرده، امروز به یک مساله مساله امنیتی تبدیل شده و ۱۲ میلیون نفر رادرگیر خودش کرده و این بخاطر سیاستگذاری بدی است که در این سال ها، مسائل را درهم گره زده است.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: زاینده‌رود فقط محل تامین آب آشامیدنی اصفهان نیست بلکه منشا زندگی، نشاط و حال خوش کل جمعیت آنجاست و حتما باید به آن توجه کرد.
قاضی‌زاده هاشمی گفت: البته کشور ما خشک است که مردم بسیاری از استان‌ها درگیر مشکلات ناشی از آن هستند و یکی از برنامه‌های جدی دولت سلام، حل مشکل دائمی آب ایران خواهد بود.
وی تاکید کرد: چند پروژه بزرگ در این زمینه طراحی شده  که یکی از آنها  پروژه “ایران سبز” است که شامل پیوند فناوری و آبخیزداری خواهد بود.
 وی افزود: چون در منطقه پُرفشار هستیم و سطح تبخیر در کشورمان بالاست، بهترین وضعیت این است که هر جا باران می‌بارد کاری کنیم که آب به سطوح  و لایه های زیرزمینی همان جا نفوذ کند و برای این امر، نظام آبخیزداری باید بسیار توسعه پیدا کند.
قاضی زاده هاشمی ادامه داد: ما باید میلیاردها درخت در این سرزمین بکاریم تا هم کویرزدایی و هم آبخیزداری کرده باشیم و این علاوه بر روش های مهندسی آب و هوا مانند مدیریت باروری ابرهاست که ما یک بسته کامل در این زمینه داریم.
وی تاکید کرد:  دولت ما ۲ پروژه بزرگ دیگر هم دارد که یکی قنات ملی ایران است که می تواند آب شور زیر زمینی را طوری در دسترس فلات مرکزی قرار دهد که آب آشامیدنی و صنعت را تا عمق ۵۰ کیلومتری برای کشاورزی تامین کند.
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: پروژه سوم ما که بلندمدت تر است، لوپ آبی ایران است که مانند شبکه سراسری برق و گاز کشور خواهد بود که البته آب این شبکه برای کشاوزی نیست و مختص آشامیدنی و صنعت است و می تواند قسمتی از مشکلات آبی فلات مرکزی ایران را حل کند.
وی ادامه داد: بحث آلودگی هوای اصفهان نیز جدی است که قسمتی از آن بخاطر صنعتی بودن و قسمتی هم بخاطر از دست رفتن منابع آبی استان است.
وی تصریح کرد: وقتی حقابه محیط زیست و حقابه ۳۰ درصد سطحی و ۱۱ درصد گاوخونی داده نمی‌شود، بطور طبیعی تالاب‌ها خشک می شوند و مشکلات زیست محیطی بوجود می آید که البته این مساله فقط مربوط به اصفهان نیست و تقریبا در کل کشور وجود دارد و این باعث شکل گرفتن ریزگردها می شود.
وی تاکید کرد: یکی از مشکلات اصفهانی‌ها مشکل مسکن است و چون در این استان شهرهای صنعتی و بزرگ وجود دارد، ما یک برنامه جدی برای این حوزه داریم.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: ۴۴۶ هزار خانوار در اصفهان مستاجرند و۵۰۰ هزار نفر در ۲ هزار هکتار حاشیه شهر وجود دارند و با توجه به روش های دولت برای حفظ ثبات اقتصادی، ۷۶ درصد از سرمایه گذاری ها در صنعت مسکن برای خانه‌دار شدن نیست و فقط برای حفظ منابع مالی افراد است یعنی خیلی ها خانه می‌خرند تا پولشان از بین نرود.
وی خاطرنشان کرد: ما ۴.۵ میلیون مسکن کم داریم و دولت وظیفه دارد که آن را تامین کند.
قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: ما مردم را به سه دسته تفکیک کردیم که یکی از آنها شامل سه دهک پایین جامعه است که اصلا توان مشارکت ندارند و حتی نان خود را هم بزحمت تهیه می کنند و ۴۳ تا ۴۷ درصد از درآمد ماهیانه خود را صرف مسکن می کنند.
وی تاکید کرد: سه دهک بالاتر هم داریم که می توانند ۲۰ تا ۳۰ درصد مشارکت کنند و چهار دهک بالاتر که می توانند تا ۵۰ درصد در تهیه زمین و  ساخت مسکن مشارکت داشته باشند و ما به همه این ها خانه می دهیم .
وی اظهار داشت: ما از سه دهک پایین اصلا پول نمی گیریم و بعد از ۲ سال به آنها خانه می دهیم و  بعد از ۳۰ سال، همان میزان اجاره پرداختی شان بابت قسط از آنها کم می شود تا در پایان، خانه به اسمشان زده شود.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: گروه دوم بجای ۳۰ سال ۲۰ سال و گروه سوم بجای ۲۰  سال ۱۵ سال طول می کشد تا خانه به اسمشان زده شود.
به گفته قاضی زاده هاشمی، بر اساس این طرح میزان قسطی که هر شخص توان پرداختش را دارد مبنای تخصیص خانه بر اساس قیمت منطقه ای زمین و متراژ خانه خواهد بود.
وی افزود: نهادهای حمایتی دیگر مانند کمیته امداد امام، بهزیستی، ستاد اجرایی فرمان امام و بیناد مستضعفان و خیریه‌ها هم ممکن است در این طرح مشارکت کنند و برای این امر یک بسته کامل در نظر گرفته شده است که مردم هیچ دغدغه ای برای تامین مالی نداشته باشند.
وی ادامه داد: با این طرح، همه می توانند با هر توان مالی و با هر میزان اجاره پرداختی و حتی کمتر از آن، با ۶۰۰ هزار تومن، ۷۰۰ هزار تومن، یک میلیون تومان و یا یک میلیون و دویست در ماه، صاحب خانه شوند.
وی گفت: در حوزه صنعت، یکی از متمرکزترین استان‌ ها، اصفهان است که ۱۱ درصد از صنعت کشور در آن واقع است و ۹ هزار واحد صنعتی دارد و ۷۰ درصد از فولاد کشور در اصفهان تولید می شود و ۶۰ درصد از مصنوعات طلایی و ۶۵ درصد مصنوعات ریخته‌گری  مربوط به این خطه است.
وی تاکید کرد: یک هزار و ۶۹۴ پروژه صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در استان اصفهان وجود دارد که حجم زیادی از منابع مالی مردم و بیت المال بخاطر این طرح های نیمه‌تمام زیر خاک مانده است که باید باید کمک کنیم زودتر به اتمام برسند و همین طرح ها به تنهایی ۶۵ هزار شغل ایجاد خواهند کرد.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تکمیل این پروژه‌ها ۱۷ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با توجه به وضعیت مالی امروز، مبلغ زیادی نیست و قابل تامین است.
وی با تاکید بر اینکه ما برای همه شهرستان‌ها برنامه داریم، گفت: کار آمایش سرزمین، انجام و مزیت‌های شغلی، استعدادها، ضعف‌ها و عقب ماندگی ‌ها استخراج شده است.
وی اظهار داشت: ما غیر از رهیافت اصلاحات نهادی برای اداره کشور، برنامه‌های جامع برای هر استان و هر شهرستان خواهیم داشت و به عنوان مثال برای فلاورجان موضوع کشاورزی مطرح است و ما در آنجا باید زنجیره کشاورزی و کانون صنایع فراوری کشاورزی را ایجاد کنیم.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه چادگان، سوییس ایران محسوب می شود و منطقه‌ای سرسبز در کنار سد زاینده‌رود است، افزود: با این حال خجالت‌آور است که با تانکر برای آنجا آب می برند و این پدیده عجیبی است اما این منطقه ظرفیت گرشگری فوق العاده‌ای دارد و می تواند تبدیل به مرکز گردشگری شود.
وی با بیان اینکه در شاهین شهر طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران مطرح است که تاکنون کار آن  معطل مانده است، تصریح کرد: این روزها مهاجرت به شاهین شهر زیاد شده و لازم است زنجیره مشاغل خُرد را در آنجا توسعه دهیم.
قاضی زاده گفت: نجف آباد شهر شهید حُججی یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران است که در دوران صفویه ساخته شده و در آنجا پرورش اسب رواج داده شده که می توان کمک کرد تا این کار توسعه یابد.
وی افزود: خمینی شهر صنایع دستی فوق العاده‌ای دارد، حوله بافی و خاتمکاری آن دارای شهرت جهانی است و در بخش سنگبری هم باید به آن توجه کرد.
وی گفت: کاشان تعداد زیادی بنای تاریخی دارد و پنج میلیون گردشگر می تواند به خود جلب کند اما باید به خانه های تاریخی آن نیز رسیدگی جدی شود.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: بُرخوار دارای تراکم مراکز صنعتی و صنایع دستی است که باید برای رشد آنها زمینه سازی کرد.
به گفته قاضی زاده هاشمی، سمیرم سرزمین هزار چشمه در بین چند استان است و محصولات فوق‌العاده باغی مانند سیب و بادام دارد و می توان با سرمایه‌گذاری بیشتر، این زنجیره را  کامل کرد.
وی با بیان اینکه تیم کارشناسی ما شامل حدود ۱۵۰ جوان هستند که به مسائل تک تک شهرستان های کشور آگاهی دارند، افزود: این افراد ۳۵ تا ۴۰ ساله در عرصه سیاست جوان محسوب می شوند اما سابقه اجرایی موفقی دارند و در بین آنها اصفهانی های زیادی هستند که با ما همکاری می‌کنند، البته از همه اقوام و طوایف در جمع ما حضور دارند اما حضور اصفهانی ها در آنها پُررنگتر است.
قاضی زاده هاشمی افزود: ما آمده ایم تا به مردم بگوییم که خاطرتان جمع باشد، درست است که مشکلات زیادی داریم و خواستند ما را مایوس کنند اما جمعی از جوانان کشور تصمیم گرفته اند که اوضاع را تغییر دهند و مشکلات را به امید تبدیل کنند.
وی ادامه داد: ما باید ایران را بسازیم و وظیفه داریم دست‌های آینده خود را از بسیاری از غصه‌هایی که امروز هست، رها کنیم، راه سختی و پُرفراز و نشیبی را در پیش رو داریم اما خدا فرصت بزرگی به ما داده و در شروع قرن پانزدهم باید با نگاه به گذشته خود، این عزت و عظمت را بیینیم، اشتباهاتمان را بشناسیم، ظرفیت‌ها و عزت خود را بکار بگیریم، اشتباهات را اصلاح کنیم و مسیر خود را ادامه دهیم، دوران نقطه سر خط است و باید اشتباهات دیکته های قبلی را محو کنیم.
وی با بیان اینکه دولت‌هایکی پیشین تلاش خود را کرده‌اند و نمی‌خواهیم نسبت به دولت های گذشته بی‌انصافی کنیم، تصریح کرد: وضعیت شاخص‌های مختلف کشور در طول ۴۰ سال رشد زیادی داشته اما به لحاظ نرم افزاری مشکل داریم، مساله ما فقط بخش حمل و نقل، صنعت و مسکن نیست بلکه مسائل ما کلان‌تر از اینهاست.
وی تاکید کرد: بدون اصلاح سیاست‌های کلی، روش اداره کشور و حکمرانی و به میدان آوردن  مردم و واگذاری اختیارات دولت به شهروندان نمی‌توانیم مسائل خود را حل کنیم.
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در دهه ۸۰ این جمله را گفتند که هرجا مردم را به میدان وارد و کارها را به آنها واگذار کردیم برنده بودیم اما هرجا مردم از میدان خارج ماندند، شکست خوردیم.
وی افزود: ما هر جا میدان فعالیت را به دست مردم سپردیم پیروز بودیم اما میدان اقتصاد در دست مردم نبود و دولت‌ها دخالت کردند و با شکست مواجه شدند و برای پیروزی در  عرصه اقتصاد باید کار را به مردم سپرد.
وی اظهار داشت: افراد باورمندی که وطن، دین و مردم خود را با تمام وجود دوست دارند و نسل نوخاسته‌ای از جوانان کشور، امروز به میدان آمده‌اند تا این بار را بر دوش خود بگذارند.
وی  افزود: من نه به عنوان یک نفر بلکه به عنوان نماد نسل جوان تازه نقش، قول می دهم که می توانیم با کمک جوانان اصفهانی، نه فقط ایران بلکه منطقه را بسازیم.
قاضی زاده هاشمی خطاب به مردم اصفهان گفت: شما تاریخ تمدن عظیمی دارید، تمدن‌های زیادی را ساختید، شخصیت های بزرگی بویژه در تخت فولاد دارید که دستگیر همه عالم بودند، امروز روز دستگیری از فرزندان خودتان است که بتوانند دستگیر مردم و خدمتگزار کشور باشند و بیایند بسیاری از مشکلات را از بین ببرند.
وی تصریح کرد: ما هر وقت آمدیم مساله ای را حل کنیم مسائل دیگر ایجاد کردیم، باید سیستم ها اصلاح شود، ما خواستیم مسکن را درست کردیم نشد، خواستیم یارانه ها را هدفمند کنیم نشد، خواستید با دادن پول، بنگاه‌های کوچک زودبازده راه بیندازید و اشتغال ایجاد کنید، نشد زیرا حل مسائل پیچیده، راه‌حل ساده ندارد بلکه پیچیده و جامع است.
وی با اشاره به مساله آب گفت: مساله آب کویر مرکزی و همه مردم را باید حل کرد، مردم بر سر اینکه آب به چه کسی برسد یا نرسد حرفی ندارند اما وقتی آب به آنها نمی‌رسد ناراحت می شوند که سهم آب آنها به جای دیگری رفته و دولت باید این موضوع را اصلاح کند، این امر در دوره کمتر از ۱۰ سال قابل حل است و خیلی از کشورهای دنیا هم توانستند آن را حل کنند.
قاضی زاده هاشمی افزود: ما با تیم فهیم و کارشناسی خود به لطف الهی می توانیم این مسائل را بسرعت حل کنیم و نخواهیم گذاشت آب در دل شما تکان بخورد.
استان اصفهان بیش از پنج میلیون نفر جمعیت در ۲۴ شهرستان دارد.
 سییزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد سال جاری برگزار می شود. 

توجه : سرخط خبرهای ایران و جهان که در ایرانیان نیوز منتشر میشود از خبرگزاری های رسمی دریافت و به شما فارسی زبانان ارائه میشود. ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای اخبار ندارد؛ صرفا نمایش دهنده اخبار موثق از خبرگزاری ها میباشد و طبیعتا هیچ مسئولیت حقوقی نیز در قبال اخبار منتشر شده ندارد.

    برچسب ها:

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید

    آخرین دیدگاه‌ها

      Scroll to Top