امروز: یکشنبه, ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ / بعد از ظهر / | برابر با: الأحد 4 ذو القعدة 1442 | 2021-06-13
کد خبر: 9540 |
تاریخ انتشار : 27 می 2021 - 19:48 | ارسال توسط : |
6 بازدید
0
| می پسندم
ارسال به دوستان
پ

سرویس اخبار سیاسی پرتال خبری ایرانیان نیوز (پرتال خبری فارسی زبانان جهان) : ۲۲ روز بیشتر تا برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی نمانده و نام‌های مختلفی به عنوان نامزدهای احتمالی در فضای سیاسی کشور مطرح است. برخی چهره‌های سیاسی به صراحت از قصد خود برای حضور در انتخابات سخن گفته‌اند. افزون بر این، […]

سرویس اخبار سیاسی پرتال خبری ایرانیان نیوز (پرتال خبری فارسی زبانان جهان) :

۲۲ روز بیشتر تا برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی نمانده و نام‌های مختلفی به عنوان نامزدهای احتمالی در فضای سیاسی کشور مطرح است. برخی چهره‌های سیاسی به صراحت از قصد خود برای حضور در انتخابات سخن گفته‌اند. افزون بر این، نام‌های بسیاری در جریانات گوناگون به عنوان نامزد احتمالی مطرح شده که البته خود هنوز از قصدشان برای ورود به میدان رقابت‌ها سخنی نگفته‌اند، با این حال تحلیل‌ و تفسیرهای زیادی حول محور نامزدی آنان در فضای رسانه ای کشور مطرح می‌شود.
با توجه به تاثیر ترکیب، تعدد و چینش نامزدهای انتخاباتی در مسایلی چون راهبردها و تاکتیک‌های انتخاباتی جریان‌های سیاسی، کیفیت برگزاری انتخابات، میزان مشارکت و… رصد موضع‌گیری‌ها و اظهارنظرهای نامزدهای احتمالی انتخابات، مورد توجه ناظران است. برخی از مهمترین رویدادهای رخ داده در شبانه روز گذشته را در ادامه متن می خوانیم:‌

از نامزدهای اصولگرا چه خبر؟
سه روزه می‌توان مشکل بازار سرمایه را حل کرد
امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: سه روزه می‌توان مشکل بازار سرمایه را حل کرد و امیدوارم در روزهای اول «دولت سلام» این بحران حاد برطرف شود.  چهاردهه است ملت ایران در گذرگاه‌های سخت قرار گرفته  و امید است نخستین دولت در گام دوم انقلاب دولت تحولی باشد. «دولت سلام» آمده است تا به جوانان و عزم ملت ایران سلام کند تا با همراهی مردم مسیر اشتباه را اصلاح و نقاط قوت را تقویت کند. با استفاده از تجارب و ظرفیت خود و استفاده از تجارب جهانی یک رویکرد جدید اتخاذ کند. نامزد انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: با بی‌ثباتی شغلی خبرنگاران آشنا هستم و متاسفانه توجه لازم نشده است. امیدوارم بخش حقیقی رسانه، افراد و برنامه‌ها و جهت‌گیری فکری و نقاط ضعف و قدرت را حقیقتا معرفی کنند تا مردم انتخاب درستی داشته باشند.  
قاضی‌زاده‌ هاشمی عنوان کرد: مردم ما شایسته بهترین‌ها هستند و دوره دولت لبخندها و اشک‌های صوری و جلب احساسی مردم گذشته و امیدوارم در چهل سالگی انقلاب براساس برنامه حقیقی جوانان و نخبگان شایسته به میدان بیایند و بجای گول زدن مردم با اشک و لبخند، دولت را از دره ناکارامدی سیاست بازان نجات دهیم و عملگرایان کار را برعهده بگیرند و دیگر شاهد رفیق بازی نباشیم و شایستگان دولت را در دست بگیرند. در دوره انتخابات ائتلاف و حلقه‌ها ایجاد می‌شود و امیدوارم شاهد اداره کشور با حلقه‌ها نباشیم. هر چند مراکز قانونی باید به وظیفه خود برای تخلفات دولتمردان عمل کنند. بزرگ‌ترین دادگاه افکار عمومی و قضاوتی است. به عنوان نماینده ملت ایران در تمام ١٣ سال کنار مردم بودم. جنس نمایندگان این است که وقتی مردم مشکل دارند به آنها مراجعه می کنند. بنابراین با پوست، گوشت و جانم مشکلات مردم را درک کردم. امیدوارم در «دولت سلام» مشکلات مردم را با قوت و قدرت حل کنیم و این دولت همه تحریم‌ها را خنثی می‌کند. دوستان خیلی خوبی در جهان داریم و اگر روابط موثر با همسایگان داشته باشیم حتما این مسیر را با قدرت طی می‌کنیم. گفت و گو با جهان ضرورت یک کشور مترقی است و در این ۴۳ سال هم با جهان گفت و گو کرده‌ایم اما نوع گفت و گو مهم است. مردم ما باید شیرینی روابط را بچشند. باید سلاح اقتصاد را قوی و برنده کنیم چون وجود یک نوع دفاع کافی نیست. جهان اصلاحات همه جانبه اقتصادی را با فسادستیزی و شفافیت شروع کرده است. باید بایستیم و تمام روابط دولتی را در اتاق شیشه ای قرار دهیم تا شکوفایی اقتصادی شکل بگیرد.  این اقتصاد نیاز به برون‌گرایی جدی دارد. مساله بورس قابل حل است. معنی ندارد ٩٠ درصد بازار سرمایه دست دولت و ١٠ درصد متعلق به مردم باشد. سه روزه می‌توان مشکل بازار سرمایه را حل کرد. امیدوارم در روزهای اول «دولت سلام» این بحران حاد برطرف شود. 

تصمیمات لحظه‌ای اقتصاد کشور را دچار مشکل می‌کند
حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع کارآفرینان، تولیدکنندگان و فعالان حوزه اقتصادی گفت: تصمیمات لحظه‌ای، اقتصاد کشور را دچار مشکل می‌کند و به ثبات اقتصاد در عرصه داخلی و بین‌المللی آسیب می‌ زند. دیدگاه‌ها و نظرات شما نسبت به مسائل اقتصادی برای هر دولتی موثر خواهد بود چون شما میدان‌دار هستید و به تعبیر مردم، شما کف بازار اقدامات و فعالیت‌های اقتصادی هستید. استفاده از دیدگاه‌های شما درباره مسائل اقتصادی، یکی از مسائل مهم کشور و از مهمترین دغدغه‌های مردم  است. ما هم با نگاهی که مردم دارند و با نگاهی که باید به دغدغه مردم داشت، امروز مسئله اقتصادی و نظام مسائل اقتصادی که یک مسئله نیست را مطرح می‌کنیم. شناخت مسئله، شناخت راه حل و راهکارهای حل مسئله، تعیین اولویت‌ها در میدان عمل و اقدام و میدان‌داری کردن در اتاق‌های باز،صرفا در جلسه ننشستن و همراه بودن با کسانی که در این میدان حضور دارند و همچنین همکاری با همدیگر موضوع بسیار مهمی در حوزه اقتصاد است.
داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: همه کشور باید از این شعار متاثر باشند وقتی این شعار اول می‌شود و من هم به دادستان ها و قضات می‌گویم هر موردی پرونده ای را که دنبال می کنید بدانید تولید محور است. فقط وزارت صمت و وزارت جهاد نباید ورود کنند بلکه همه باید احساس مسیولیت کنند و کارخانه‌ای نباید دچار وقفه شود و حتی در رسیدگی ها نباید کارخانه‌ای را دچار وقفه کرد. دولت متصدی خوب نیست و اقتصاد باید به بخش خصوصی واقعی واگذار شود. نه اینکه اقتصاد را به یک سازمانی بدهند و نه اینکه جزو دستگاه‌های دولتی محسوب شود. اصل ۴۴ سیاست مصوب نظام است و بر اساس قانون اساسی ایران رهبر معظم ابلاغ آن را فرموده‌اند و باید اجرا شود. طوری عمل نکنیم روزی جوجه ها را بکشند و روزی هم مردم در صف مرغ باشند. این امر به یک تنظیم در بازار نیاز دارد. نباید شاهد باشیم که پیاز و هندوانه که با زحمت بسیار کشاورزان به مردم عرضه شده، ارزان خریداری شود و روز دیگر که با قیمت بسیار گران در اختیار مردم قرار بگیرد. معتقدیم اگر این مدیریت درست شود حتماً امکانات و ذخایر کشور می‌تواند موجب حل مسائل شود.

آمده‌ام با اراده ملت ایران اقتصاد و معیشت مردم را نجات دهیم
محسن رضایی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در حساب توییتری خود نوشت: آمده‌ام تا با کنار گذاشتن هر ملاحظه‌ای، با اراده یکایک شما ملت ایران، اقتصاد و معیشت مردم را نجات دهیم. ملت بزرگ‌ ایران شاهدند که بیش از بیست سال است درباره معیشت مردم و آینده اقتصاد ایران هشدار می‌دهم.

در تدوین و ابلاغ سیاست‌های اقتصادی کشور مشاوره دادم. دولت‌ها کاری نکردند. این بار آمده‌ام تا با کنار گذاشتن هر ملاحظه‌ای، با اراده یکایک شما ملت ایران، اقتصاد و معیشت مردم را نجات دهیم.

از نامزدهای اصلاح طلب چه خبر؟
تا انتهای رقابت‌های انتخاباتی در صحنه می‌مانم
عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی با انتشار یادداشتی در اینستاگرام، اعلام کرد: عزم خود را جزم کردم تا برای امروز و آینده فرزندانمان بدون توجه به مشقات پیش رو تا انتهای رقابت‌های انتخاباتی در صحنه بمانم و به دور از برداشت‌های ساده‌انگارانه در تحلیل شرایط پیچیده اقتصادی کشور، صدای اکثریت خاموش و رنجور ایران باشم.عمیقا از عدم حضور نامزدهایی که ایده هایی برای اداره کشور داشتند و موجب رنجش مردم شد، بسیار متاسفم.

نامزد سومین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: پس از رصد اتفاقات دو روز گذشته و موضع گیری های نخبگان به این فکر کردم که امروز اهمیت دفاع از انتخابات و رای مردم و راه حل یابی برای ایران قهر بر نمی تابد. مردم عزیز ایران از ما انتظار دارند که فکری برای زندگی آنها و فرزندان ایران کنیم و در صحنه بمانیم. لذا با توکل به خداوند متعال و درخواست یاری از عموم ایرانیان، عزم خود را جزم کردم تا برای امروز و آینده فرزندانمان بدون توجه به مشقات پیش رو تا انتهای رقابت های انتخاباتی در صحنه بمانم و به دور از برداشت های ساده انگارانه در تحلیل شرایط پیچیده اقتصادی کشور، صدای اکثریت خاموش و رنجور ایران باشم.

توجه : سرخط خبرهای ایران و جهان که در ایرانیان نیوز منتشر میشود از خبرگزاری های رسمی دریافت و به شما فارسی زبانان ارائه میشود. ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای اخبار ندارد؛ صرفا نمایش دهنده اخبار موثق از خبرگزاری ها میباشد و طبیعتا هیچ مسئولیت حقوقی نیز در قبال اخبار منتشر شده ندارد.

    برچسب ها:

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید

    آخرین دیدگاه‌ها

      Scroll to Top