امروز: جمعه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ / قبل از ظهر / | برابر با: الجمعة 9 ذو القعدة 1442 | 2021-06-18
کد خبر: 2745 |
تاریخ انتشار : 18 سپتامبر 2020 - 10:05 | ارسال توسط : |
1125 بازدید
0
| 26
ارسال به دوستان
پ

سرویس اخبار ورزشی پرتال خبری ایرانیان نیوز (پرتال خبری فارسی زبانان جهان) : به گزارش ایرانیان نیوز، تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در فصل گذشته لیگ برتر علیرضا منصوریان، میودراگ رادولوویچ، سرمربی مونته نگرویی و لوکا بوناچیچ کروات را روی نیمکت خود به عنوان سرمربی تجربه کرد و سرانجام با ۳۰ امتیاز فقط توانست در رده […]

سرویس اخبار ورزشی پرتال خبری ایرانیان نیوز (پرتال خبری فارسی زبانان جهان) :
به گزارش ایرانیان نیوز، تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در فصل گذشته لیگ برتر علیرضا منصوریان، میودراگ رادولوویچ، سرمربی مونته نگرویی و لوکا بوناچیچ کروات را روی نیمکت خود به عنوان سرمربی تجربه کرد و سرانجام با ۳۰ امتیاز فقط توانست در رده دوازدهم لیگ برتر را کسب کند.
تیمی که به اعتقاد کارشناسان امر ممکن بود حتی به دسته پایین تر سقوط کند ولی شانس با سبزپوشان دیار نصف جهان همراه بود و در لیگ برتر ۱۶ تیمی با اختلاف هشت امتیاز با تیم آخر جدول رتبه دوازدهم را کسب کرد.
بعد از پایان دیدارهای لیگ برتر احمد جمشیدی  که آن زمان به عنوان سخنگوی باشگاه و عضو هیات مدیره باشگاه ذوب آهن فعالیت می کرد به عنوان سرپرست باشگاه معرفی شد تا اتفاقات جدیدی برای سبزپوشان رقم بخورد ولی تعلل در انتخاب سرمربی ذوب‌آهن را دچار مشکل کرد که بعد از شایعات رسانه ای فراوان به دلیل مخالفت برخی از اعضای هیات مدیره و حتی سرپرست باشگاه، سرانجام “رحمان رضایی” هدایت تیم فوتبال ذوب آهن را برعهده گرفت.
این مربی در انتهای فصل گذشته نیز به عنوان مدیر فنی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان انتخاب شد، رضایی بازیکن سابق تیم ملی ایران که تجربه زیادی در باشگاه های اروپایی و بین المللی دارد و در سالهای ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۰ نیز در تیم ذوب آهن فعالیت داشت.
با انتخاب رحمان رضایی به عنوان سرمربی که با حمایت قاطع منصور یزدی زاده” مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن صورت گرفت کار را برای سبزپوشان در فصل جاری آسان کرد.
بنا بر گفته کارشناسان رسانه ای انتخاب رضایی به عنوان سرمربی باشگاه ذوب ‌آهن یک انتخاب کامل راهبردی و فنی بود، رضایی با توجه به تجربیاتی که در لیگ‌های اروپایی و بازیهای ملی دارد می تواند به عنوان یک وزنه خوب برای باشگاه ذوب‌آهن به حساب آید کسی که روزگاری سبزپوش بود و حالا به تیم خود بازگشته تا در کسوت مربی ، بتواند تیم سابق خود را به روزهای اوج برساند.
ذوب آهنی که تجربه آسیایی دارد و حتی در 2 فصل قبل لیگ قهرمانان آسیا در میان تیم های ایرانی بهترین نتایج را کسب کرد این بار شانس خود را با رضایی در لیگ برتر امتحان خواهد کرد.
میدان دادن با مربیان جوان به تاکید برخی از صاحبنظران ورزشی می تواند آینده فوتبال ایران را بسازد؛ مربیانی که تجربه های بین المللی زیادی دارند و باید به بهترین شکل از این تجربه گران‌بها در داخل کشور و تربیت بازیکنان و استعدادهای درخشان در ورزش به خصوص فوتبال بهره برد.
تیم ذوب آهن در فصل جاری چندین بازیکن جوان از جمله حسین ابراهیمی هافبک فصل گذشته تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان، سید محمد قریشی بازیکن دو فصل اخیر صنعت نفت آبادان، میلاد جهانی هافبک تکنیکی تیم صنعت نفت آبادان، شهاب گردان دروازه بان موفق فصل گذشته تیم فوتبال فولاد خوزستان را جذب کرد.
با این حال مبنای جذب این بازیکنان برای رسانه مداران ورزشی مشخص نشد که آیا این بازیکنان با نظر رحمان رضایی سرمربی تیم جذب شدند یا خود سرپرست  یا هیات مدیره سابق باشگاه ذوب آهن اقدام به جذب این بازیکنان کرد که این خود نیز جای سوال دارد و حتی شایعاتی منتشر که در رحمان رضایی نیز معترض بود که نظر برخی از اعضای هیات مدیره سابق بازیکنان جذب شدند.
نکته جالب در ادامه تحولات ذوب آهن، تغییر در هیات مدیره باشگاه بود و اعضای آن به طور کلی  تغییر کردند تا سرپرست باشگاه از این قاعده مستثنی نباشد و حتی نامش دیگر در فهرست اعضای هیات مدیره نیز نباشد.
باشگاه ورزشی ذوب‌آهن شامگاه چهارشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: که عصر آن روز جلسه راهبردی در راستای حفظ انسجام هرچه بیشتر باشگاه و استفاده از ظرفیت بومی و ورزشی اصفهان با حضور مدیرعامل این مجتمع صنعتی در محل ستاد باشگاه برگزار شد.
در این جلسه برنامه‌ریزی‌ آتی باشگاه بویژه در باره آینده تیم فوتبال بزرگسالان ذوب‌آهن و حضور مقتدرانه آن در لیگ برتر فصل پیش رو مورد بررسی انجام گرفت.
دراین نشست با تقدیر از  فعالیت “محمدعلی عباسی” ، “احمد جمشیدی” ، “مجتبی فریدونی” و ” رضا محمد کاظمی” اعضای هیات مدیره پیشین باشگاه ذوب‌آهن، “مهدی بهرامی”، ” جواد محمدی”، “محمدرضا کربکندی”، “روح‌الله فاضل پور” و “فرشاد دادفر” بعنوان اعضای جدید این هیات مدیره منصوب و معرفی شدند.
مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن در مراسم معارفه اعضای جدید هیات مدیره این باشگاه اظهارداشت: “اخلاق” باید مبنای کار هیات مدیره و باشگاه قرار گیرد زیرا “اخلاق” ، “صداقت” و “جوانمردی” همراه با “جنگندگی” سبب موفقیت می‌شود و در این صورت هیچکس حریف همدلی و قدرت ما نخواهد شد.
منصور یزدی‌زاده با تاکید  بر ضرورت رعایت انضباط مالی تاکید کرد: هیات مدیره باید بر اساس بودجه مُصوب مجمع شرکت ذوب‌آهن عمل و از ایجاد تعهد بیش از توان مالی باشگاه خودداری کنند.
وی همچنین بر ضرورت استفاده از استعداد ورزشی فرزندان افراد شاغل در این شرکت در تیم‌های قهرمانی باشگاه و در راه اعتلای پرچم پرافتخار ذوب‌آهن تاکید کرد.
نکته جالب در هیات مدیره جدید ذوب آهن حضور پیشکسوتان و  ورزشی ها در کنار مدیران اجرایی است که خود می تواند نوید روزهای خوبی برای باشگاه ذوب آهن اصفهان باشد.
جلسه هیات مدیره جدید باشگاه ذوب آهن روز پنجشنبه هفته جاری برگزار شد که هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه، حمایت قاطع خود را از آقای”رحمان رضایی” سرمربی تیم فوتبال بزرگسالان و همچنین سایر همکاران زحمتکش تیمهای ورزشی اعلام کردند.
 در این جلسه “مهدی بهرامی” با اکثریت آرا به عنوان رئیس هیأت مدیره، “جواد محمدی” به عنوان نایب رئیس و مدیرعامل و آقای “بهروز یبلویی” به عنوان دبیر هیأت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان انتخاب شدند.
در همین راستا، روابط عمومی و امور بین الملل باشگاه ذوب آهن همچنین از تمامی دلسوزان و هواداران واقعی باشگاه و خانواده بزرگ ورزش ذوب آهن اصفهان تقاضا دارد، بدون توجه به شایعات و صحبت های ناصحیح و ناصواب موجود، با دلگرمی تمام و همچون گذشته، به پشتیبانی و حمایت خالصانه خود جهت اعتلای نام بزرگ و پر آوازه ذوب آهن ادامه دهند.
امید می رود تغییرات گسترده ای که در باشگاه ذوب آهن صورت گرفت نوید روزهای درخشان را برای سبزپوشان دیدار نصف جهان به ارمغان بیاورد و بازهم این تیم بتواند با حمایت هواداران خود به جایگاه واقعی خود در لیگ برتر فوتبال ایران برسد.
ذوب‌آهن پس از همشهری خود سپاهان دومین تیم ایرانی است که به فینال مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۰ میلادی راه یافته و با کسب چهار عنوان قهرمانی در جام حذفی، یکی از تیم‌های پرافتخار این جام به حساب می‌آید.
این تیم تاکنون چهار بار به عنوان نایب‌قهرمانی لیگ برتر را کسب کرده است.
ذوب‌آهن اصفهان در فصل گذشته با ۳۰ امتیاز در رده ۱۲ جدول ۱۶ تیمی لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران قرار گرفت.


توجه : برای مشاهده دیگر خبرها به صفحه اخبار فوتبالی مراجعه کنید. اخبار ایران که در سایت خبری ایرانیان نیوز منتشر میشود از خبرگزاری های رسمی دریافت و به شما فارسی زبانان ارائه میشود. ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای اخبار ندارد؛ صرفا نمایش دهنده اخبار موثق از خبرگزاری ها میباشد و طبیعتا هیچ مسئولیت حقوقی نیز در قبال اخبار منتشر شده ندارد.

    برچسب ها:

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید

    آخرین دیدگاه‌ها

      Scroll to Top